Pabaigoje prisižaidusi Valančiūno komanda gelbėjosi pratęsime

Jonas Valančiūnas (Scanpix nuotr.)

Jono Valančiūno atstovaujama Naujojo Orleano „Pelicans“ komanda pranoko vienus iš Vakarų konferencijos lyderių ir iškovojo itin svarbią pergalę.

Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį „Pelicans“ namuose po pratęsimo 138:131 įveikė Vakaruose antrą vietą užimančius Memfio „Grizzlies“ krepšininkus.

Valančiūnas prie pergalės prisidėjo kukliai – per 19 minučių centras sukrapštė vos 4 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, išrašė 3 blokus ir 5 sykius prasižengė.

Antrojo kėlinio paskutinę minutę „Pelicans“ atsilikinėjo net 19 taškų skirtumu, tačiau po pertraukos spurtavo 10:2 ir pamažu pradėjo vytis varžovus.

Iki rungtynių pabaigos likus 11 sekundžių Naujojo Orleano komanda jau pati pirmavo 6 taškais, tačiau Dillono Brookso tritaškis ir neprotingos pražangos varžovams leido per šią menką atkarpą panaikinti deficitą ir išplėšti pratęsimą. Visgi jį „Pelicans“ pradėjo 12:0 ir „Grizzlies“ jau nieko padaryti nepajėgė.

Willie Greeno auklėtinius į svarbią pergalę šiąnakt vedė rezultatyviausias karjeros rungtynes sužaidęs Herbertas Jonesas, pelnęs 35 taškus, atkovojęs 7 kamuolius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus. CJ MCCollumas pridėjo 31 tašką ir 10 atkovotų kamuolių.

Ši pergalė „Pelicans“ ekipai likus 3 rungtynėms iki reguliariojo sezono pabaigos Vakarų konferencijoje garantavo bent 10 vietą, tačiau, palankiai sukritus aplinkybėms, komanda patektų tiesiogiai į atkrintamąsias.

„Grizzlies“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė 40 taškų surinkęs Jarronas Jacksonas, Brooksas pridėjo 24, Desmondas Bane’as – 24 taškus.