Organizacijai sėkmės linkėjęs Pacevičius: „Nei viename iš turnyrų tikslai neįgyvendinti“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Nedas Pacevičius (Teodoro Biliūno.BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) ketvirtosiose serijos dėl trečios vietos rungtynėse Vilniaus „Wolves Twinsbet“ komanda nesugebėjo išlyginti serijos rezultato ir trečią vietą užleido Panevėžio „7Bet–Lietkabelio“ ekipai.

Seriją iki 3 pergalių „Lietkabelis“ laimėjo 3–1.

Liko tik vienas nežinomasis, kas taps šio sezono čempionais – Kauno „Žalgiris“ ar Vilniaus „Rytas“. Vilniaus komanda jau rytoj turės progą uždaryti seriją namuose.

Nedas Pacevičius po rungtynių nesileido į detalesnes sezono analizes. Trenerio atsakymai skambėjo kaip atsisveikinimas su klubu. Jis dėkojo kolegoms ir linkėjo organizacijai sėkmės ateityje.

„Sveikinu Panevėžį. Šiandien per daug neanalizuosiu. Jie pasiekė pelnytą pergalę šioje serijoje. Gaila, kad nepasinaudojome šansu baigti sezoną medaliais. Noriu padėkoti žaidėjams, personalui ir linkiu klubui ir organizacijai augti toliau taip, kaip augo šį sezoną.“

– Ar sudėtingas jums buvo šis sezonas?

– Nelengvas. Aš dabar analizuoti nenoriu. Manau, kad turi praeiti kažkiek laiko. Klaidų turbūt padarėme visi. Ypatingai skaudi buvo pusfinalio pabaiga. Kažkaip reikėjo persigrupuoti ir panašiai. Tų patirčių pereita daug. Nei žaidėjai, nei treneriai neužauga be tokių pamokų, kurio buvo šį sezoną.

– Kokios didžiausios išmoktos pergalės?

– Nesiplėsiu apie tai. Kai ką žinau viduje, kad reikėjo daryti kitaip. Kai kas buvo ne mano valioje. Šios pamokos bus neįkainojamos. Manau turi praeiti kažkiek laiko. Nuėjus į rūbinę, nesusivokia, kad tai jau yra sezono pabaiga.

– Kas iš krepšininkų labiausiai nustebino iš gerosios pusės?

– Manau, kad tuos dalykus diktuoja komandiniai rezultatai. Reikia pripažinti, kad sezonas buvo nesėkmingas. Nei viename iš turnyrų tikslai neįgyvendinti. Asmeniškai, kiekvienam iš jų tik galiu padėkoti. Man tapus vyr. treneriu, jutau jų palaikymą. Daugiau plėstis nesinori, tą aš individualiai padarysiu.

– Ne visi legionieriai baigė sezoną? Kiek jų trūko ir kaip vertintumėte jų sezoną?

– Nereikia išskirti lietuvių ir legionierių. Faktas, kad viena grupė žaidėjų labai norėjo šios bronzos, kita grupė pažiūrėjo aplaidžiau. Iš bet kurios komandos išėmus vedantį žaidėją, tai jausis. Nėra lengva iškritus 2-3 žaidėjams.

– Kokia bus jūsų vasara?

– Man sezonas nesibaigia. Jungsiuosi prie jaunimo rinktinių. To poilsio per daug nenusišviečia. O toliau matysim. Nesinori dar per daug kalbėti. Kažkokie sprendimai yra nemano. Dar kartą pasikartosiu, bet sezono tikslai yra neįgyvendinti.

– Ar norėtumėte likti „Wolves“ klube?

– Nuo mano norų čia niekas nepriklauso. Išvadas pasidarėt patys ir klubas pasidarys. Žiauriai linkiu šiam klubui toliau augti ir sėkmės ateityje.

Klube yra patyrusiu žmonių, kaip Donatas Zavackas ir Rimantas Kaukėnas, kurie žino kuria kryptim nori eiti. Yra ir jaunų žmonių. Per šiuos du sezonus visi bus dar labiau paaugę kaip organizacija. Bus padarytos išvados, kurių reikia. Protingi žmonės išsispręs taip, kaip klubui būtų geriau.

Išskirtinai noriu padėkoti savo štabui – treneriams. Taip pat sporto direktoriui, kuris rodė išskirtinį tikėjimą manimi ir buvo tas užnugaris, kurio man žiauriai reikėjo.

– Ką pridėjo klubui Donatas Zavackas?

– Mums trūko tos tarpinės grandies tarp trenerių, žaidėjų ir visos organizacijos. Pačiam tai buvo geros pamokos – tiek krepšinio, tiek gyvenimo. Turėdamas tokius žmones, kaip Donatas, klubas turi šviesią ateitį.

Pasidalinti