Lietuvos vyrų rinktinės strategas Rimas Kurtinaitis prieš FIBA pasaulio čempionato atrankos langą neslėpė, kad po pirmųjų treniruočių su kaip niekada talentinga komanda yra nusitikęs optimistiškai.
Birštone vis dar sportuojančios komandos treneris pasidalino įspūdžiais apie Matą Buzelį ir Kasparą Jakučionį, kitokį būsimą rinktinės veidą bei džiuginantį Jono Valančiūno galimą perėjimą į Kauno „Žalgirį“.
„Labai neblogai padirbėjome. Vyrai labai stropūs, labai gerai dirba. Susiklausymas geras, treniruočių kokybė buvo nebloga. Esu optimistiškai nusiteikęs“, – džiaugėsi Kurtinaitis.
– Kas šiuo metu labiausiai neramina?
– Visą laiką yra kur tobulėti. Kiek besitreniruosi, vis tiek vienos nakties, kaip studentui prieš egzaminą, trūks. Bet visumą pasidarėme neblogai ir aš esu nusiteikęs optimistiškai.
– Kokie pirmieji įspūdžiai apie Matą Buzelį?
– Puikus atletas, aukštas, staigus, geri sprendimai. Krepšininkas iš didžiosios raidės.
– O Kasparas Jakučionis?
– Jakučionis kiek mažiaus sportavo, nes atvažiavo su lengva trauma. Mes tik paskutines porą treniruočių leidome jį į kontaktą. Visumoje labai gerai. Aš įsivaizduoju jį pirmoje pozicijoje ir mes jį ten bandysime. Bet matau, kad jis neblogai tiktų ir atakuojančio gynėjo pozicijoje.
– Koks svarbiausias uždavinys rungtynėse su Ukraina?
– Pirma, tai turime laimėti, kaip ir visas rungtynes. Turime išsiugdyti laimėtojų mentalitetą. Jis išsiugdo tik per pergales. Norime sužaisti minimumą to, ką norime žaisti. Prieš svarbias varžybas nenorime atsidengti prieš anglus ir italus.
Nėra žūtbūtinis tikslas laimėti prieš Ukrainą, bet turime žaisti, turime laimėti ir kažką pasitobulinti, kad oficialiose varžybose galėtume sužaisti geriau.
– Ar keisis rinktinės braižas?
– Taip, daug dalykų žaisim truputėlį kitaip. Turime išnaudoti individualias žaidėjų savybes – Buzelio ir Kasparo. Anksčiau languose mes daugiau komandinį žaisdavome, dabar orientuojamės į individualias savybes. Aišku, tai neturi peraugti vien į individualias savybes. Norime iš kiekvieno ištraukti maksimumą, bet žaidžiant komandinį žaidimą.
– Ką galvojate apie Joną Valančiūną „Žalgiryje“?
– Galvoju, kad gerai. Tik dar yra tų klaustukų. Čia galutinį žodį turi tarti ne „Žalgiris“, o jo klubas. Paleidžia jį ar ne paleidžia. Kalbėjau su Jonu ir pats labai teigiamai į tai žiūri. Tik dabar sprendimas yra ne „Žalgirio“, ne Jono, bet NBA.