Nyderlandų keitimas išplėšė pergalę prieš lenkus

Woutas Weghorstas (Scanpix nuotr.)

Ronaldo Koemano vadovaujama Nyderlandų rinktinė panaikino turėtą įvarčio deficitą ir Europos čempionate startavo pergale.

Pirmosiose sekmadienio rungtynėse Nyderlandai 2:1 pranoko Michalo Probierzo treniruojamus Lenkijos futbolininkus.

Atvirose rungtynėse pirmieji į priekį veržėsi būtent lenkai, kai po kampinio 16-ą minutę preciziškai kamuolį į tolimąjį vartų kampą pasiuntė Adamas Buksa.

Visgi persvara Lenkijos futbolininkai ilgai nesidžiaugė – jau 29-ą minutę po rikošeto rezultatą lygino „Liverpool“ atstovas Cody Gakpo.

Koemano auklėtiniai turėjo nemažai progų iki pertraukos veržtis į priekį, tačiau ilgametis rinktinės narys Memphis Depay iššvaistė ne vieną gerą progą.

Galiausiai Madrido „Atletico“ žaidėją 81-ą minutę pakeitė Woutas Weghorstas, kuris akimirksniu ir tapo mačo didvyriu. Nathano Ake perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs puolėjas jau pirmu savo prisilietimu prie kamuolio pelnė pergalingą įvartį.

Lenkijos rinktinė šiame didelės svarbos mače vertėsi be šlaunį paskutinėse kontrolinėse rungtynėse susižeidusio Roberto Lewandowskio.

Nyderlandai, paskutinį kartą prieš Lenkiją pralaimėję dar 1980 m., artėjantį penktadienį susitiks su Prancūzijos futbolininkais, lenkai tą pačią dieną stos į kovą su Austrija.

Nyderlandų rinktinė Europos čempionate žaidžia 11 kartą. Paskutinį kartą (1988 m.), kai turnyras vyko tik Vokietijos ribose, jie tapo čempionais.