Nuvylusiame mūšyje dėl sostinės krepšinio kokybė buvo antrame plane

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Pauliaus Paleckio/BNS nuotr.

Vilniaus „Rytas“ laimėjo mūšį dėl sostinės – Giedriaus Žibėno auklėtiniai penkių dvikovų pareikalavusioje serijoje palaužė „Wolves Twinsbet“ ekipą.

Nuo pat sezono pradžios krepšinio aistruolių laukta serija buvo paženklinta susistumdymais, techninėmis bei nesportinėmis pražangomis, aštriais komentarais bei maksimaliu mačų skaičiumi.

Tačiau tikėtino ažiotažo sostinės derbis nesulaukė. Vilniaus krepšinio sirgaliai neužpildė nei pusės „Twinsbet“ arenos, o krepšinio specialistus nuvylė ne tik tai, bet ir ne aukšta paties žaidimo kokybė.

Martyną Gecevičių nuvylė tiek paties krepšinis serijoje tarp Vilniaus komandų, tiek menkas arenos lankomumas. Vidutiniškai didžiausioje sostinės arenoje pusfinalio serijoje rungtynes stebėjo 4076 žiūrovai.

„Šitoje serijoje krepšinis, jo kokybė ir visas žaidimas buvo nuėję į antrą planą. Viskas buvo daugiau apie kas ką geriau pasakys, kas geriau atrodys ar kokį postą parašys. Man kažkaip norisi, kad krepšinis būtų geras. Vienose rungtynėse 40, kitose, už kelių dienų, 30 į kitą pusę. Man tas neprideda. Realiai ta serija kaip ir atrodo gera, penkios rungtynės.

Bet tada pažiūri į žaidimą, kaip rinkosi žmonės į tribūnas. Tada supranti, kad ta serija, kaip vienas treneris sakė: „kam tas pusfinalis įdomus“. Nu neįdomus realiai. Aš tikėjausi visai kitų skaičių. Penktose rungtynėse tikėjausi kažkokios žiūrovų reakcijos. Ateitų jei ne pilna salė, tai bent 7-8 tūkstančiai. O dabar kiek buvo? 4 tūkstančiai.

Nelabai jau esam ta dėl krepšinio pamišusi tauta. Ko dar gali norėti? Skandalų pilna, kaltinimų teisėjam pilna, trash talko per akis. Penktos serijos rungtynės dėl Vilniaus ir panašiai. Arba žmonėm kažko kito reikia, arba mes tiesiog jau žiūrim krepšinį per televizorių. Gal tos rungtynės jau per ilgos, tai visi patogiai per platformas pažiūri.

Man, kaip krepšininkui, kaip krepšinio fanui, liūdna.“

Tomas Purlys išskyrė intrigos nebuvimas nei viename serijos mače bei neaukštas žaidimo kokybės lygis.

„Intrigos nulis. Jos nebuvo nei vienose rungtynėse. Mane asmeniškai lygis kažkiek nuvylė. Visose rungtynėse komanda, kuri trečiame kėlinuke išsiverždavo į priekį, ta ir laimėdavo. Nebuvo jokių sugrįžimų, jokių rimtų intrigų. Tikrai nuvylė. Išskirčiau du esminius faktorius – tritaškiai ir puolime atkovoti kamuoliai. Kuri komanda tai darė geriau, ta ir laimėdavo.

Patiko „Ryto“ kovingumas. Kaip jie eidavo ant kamuolio, kaip mušdavosi. Tas tikai patiko. Bet kas liečia kokybę, tai nebuvo labai kokybiška serija. Daug prarastų kamuolių, daug skubotų sprendimų. Kaip atakavo „vilkai“ „Ryto“ pick and rollą, taip atakavo. „Rytas“ kaip ėmė kamuolius nuo galvų, taip ėmė. Kokybės kažkokios nebuvo.“

„Rytas“ finale mes iššūkį Kauno „Žalgiriui“, o „vilkai“ dėl trečios vietos grumsis su Panevėžio „7bet Lietkabeliu“.

Pasidalinti