Nurašytas Lekavičius ir kas nutiko „Žalgirio“ legionieriams?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Lukas Lekavičius ir Martynas Echodas (Teodoro Biliūno/BNS nuotr.)

Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezonas pasiekė finišo tiesiąją, o finalo serijos baigtis, kaip niekad yra nenuspėjama.

Vakar buvo sužaistos trečiosios LKL finalo serijos varžybos, kuriose „Rytas“ turėjo šansą uždaryti seriją, bet „Žalgiris“ prie fantastiško palaikymo atsilaikė ir sušvelnino serijos rezultatą 1–2.

Vilniaus komandą į priekį vedė Marcusas Fosteris surinkęs 25 taškus, tačiau to nepakako pergalei.

Jei „Ryto“ komandoje visi žaidėjai įdeda didesnį ar mažesnį indelį komandai, „Žalgiris“ sprendžia klausimą, kur yra dingę komandos legionieriai?

Išvadas padarė trečiosiose rungtynėse Edmondas Sumneris – 23 tšk., 2 atk.kam., 3 rezultatyvūs perdavimai, tačiau sunku tikėtis, kad banguotai žaidžiantis Kauno komandos legionierius vėl taip sublizgės.

Didesnis klausimas kyla, kur yra dingę Riversas, Manekas, Šmitas ir Sumneris? Ar tai užsieniečių motyvacijos trūkumas lemiamose kovose, ar prasta fizinė forma?

Riversas finale renka tik po 6 taškus, Manekas – 3 tšk., Šmitas – 3,3 tšk., Sumnerio statistikos eilutes padidėjo po trečiųjų rungtynių, bet iki tol siekė tik 5 tšk.

„Žalgirį“ finale į priekį veda Lekavičius renkantis po 19 taškų per rungtynes. Viso sezono metu jis buvo kritikuojamas, Maksvyčio ir Trinchierio Eurolygoje nusodintas, tačiau iškritus Evansui tapo komandos lyderiu.

Laidoje „O, Sportas!“ vedėjai ir ekspertai aptarė tokį Luko fenomeną ir nefunkcionuojantį kauniečių žaidimą be Evanso.

„Evanso Eurolygoje ir LKL 1 prieš 1 niekas negalėdavo sustabdyti. Tuomet tu gali į aikštelę išleisti tokius metikus, kaip Manekas, kurie likę laisvi susimesdavo savus metimus. Dabar „Žalgiris” nebeturi stiprių žaidėjų, galinčių žaisti 1 prieš 1 ir tokie žaidėjai, kaip Brady ar Šmitas, naudos nebeduoda.

Tenka ieškoti kitų variantų ir kaip matėm, visas žaidimas sukasi perdavimais į baudos aikštelę Ulanovui arba žaidimu 2 prieš 2.

Lekavičius rungtyniauja fantastiškai. Tokių metimų, kuriuos jis susimeta – yra neįtikėtina. Nežinia, kiek jų dar pajėgs pataikyti, bet procentai įspūdingi.

Sumneris tapo faktoriumi trečiosiose rungtynėse, bet jei ir toliau kauniečių legionieriai neprisidės, tai „Žalgiris“ šansų neturės.“, – kalbėjo Purlys.

Lukas dvitaškius meta virš 60%, tritaškius finale – daugiau nei 50%. Kas perimtų lyderio vaidmenį iš Luko, jei nesužaistų gerų rungtynių?

Galima tikėtis, kad tą rolę perims vienas iš Kauno legionierių, tačiau kol kas pozityvą sunku įžvelgti lyginant koki užsidegimą ir formą demonstruoja „Ryto“ užsieniečiai.

Vilniaus komandos legionieriai rodo dvigubai geresnį žaidimą nei Kauno užsieniečiai ir tą puikiai atspindi statistika.

Fosteris finaluose renka po 16,3 tšk., Gorhamas – 11,3 tšk., Cole – 12 tšk., Delaurier tik 4 tšk., tačiau jis žaidžia po 9 minutes.

Martynas taip pat pasidalino savo mintimis apie kauniečių strigančius legionierius ir nuostabų krepšinį demonstruojantį Lekavičių.

„Nuo Dovydo ir Luko priklauso 60% visų atakų pabaigų. Lukas dabar per rungtynes išmeta po 16 metimų, kai sezone dažnai net nepakildavo nuo suolo. Būnant kitų žaidėjų šešėlyje ir taip pakilus nuo suolo tempti komandą, tik parodo, kokį charakterį turi šis žaidėjas.

Sumnerio puikios rungtynės suteikė šiek tiek poilsio Lukui, kas yra labai svarbu. Tai gali būti labai svarbus faktorius kovoje prieš „Rytą“ trečiadienį. “ – teigė Martynas.

Ketvirtosios ir galimai lemiamos finalo serijos rungtynės vyks Vilniuje – rytoj, 18:50 val.

Pasidalinti