Nuobodžiausia grupė istorijoje ir lemtinga geltona kortelė treneriui

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Vakar dvejomis nulinėmis lygiosiomis baigėsi kovos Europos futbolo čempionato C grupėje.

Teik anglams su slovėnais, tiek serbams su danais išsiskyrus be įvarčių, susidarė unikali turnyrinė situacija, o pati grupė įėjo į čempionatų istoriją.

Nei viena komanda grupėje nepelnė daugiau nei dviejų įvarčių. Nei viename mače taip pat nebuvo daugiau nei dviejų įvarčių. Net 5 rungtynės baigėsi lygiosiomis, o vienintelę pergalę iškovojo Anglijos futbolininkai, 1:0 palaužę serbus.

Futbolo sirgalių nesužavėjusios C grupės batalijos įeis į istoriją. Mažiau įvarčių šiame čempionato etape pelnyta dar nebuvo niekada. Tiek pat, 7 įvarčius, 2016 metais pelnė grupėje besivaržiusios Vokietijos, Ukrainos, Lenkijos ir Šiaurės Airijos komandos.

Unikali situacija susiklostė ir turnyrinėje lentelėje. Danai ir slovėnai visas rungtynes sužaidė lygiosiomis ir identiškais rezultatais – 1:1, 1:1 ir 0:0. Jei paskutiniame ture komandos būtų kovojusios tarpusavyje, aukštesnę vietą lentelėje būtų nulėmusi 11 metrų baudinių serija.

Įdomu tai, kad abi komandos varžėsi ir toje pačioje atrankos į čempionatą grupėje. Abi tuomet surinko po 22 taškus, laimėjusios po 7 rungtynes, kartą sužaidusios lygiosiomis ir patyrusios po dvi nesėkmes.

Vis tik pasirodymas atrankoje netapo faktoriumi, lemiančiu geresnę galutinę poziciją. Pagal turnyro nuostatus, jei komandos surinko vienodai taškų, pelnė ir praleido vienodai įvarčių, o tarpusavyje sužaidė lygiosiomis, aukštesnę vietą lemia tai, kuri ekipa buvo drausmingesnė turnyre ir gavo mažiau kortelių.

Tiek Danijos tiek Slovėnijos futbolininkai grupės varžybose užsidirbo po 6 geltonas korteles. Lemiama tapo Slovėnijos trenerių štabo nario Milivoje Novakovičiaus kortelė, gauta būtent rungtynėse su danais.

Vargu ar Danijos futbolo aistruoliai džiaugiasi, kad jų komanda aplenkė slovėnus. Tai lėmė, kad danų jau aštuntfinalyje laukia turnyro šeimininkų, Vokietijos futbolininkų iššūkis.

Slovėnai atkrintamąsias pradės dvikova su Portugalijos komanda arba su E grupėje pirmą vietą laimėsiančia ekipa. Šiuo metu ten besivaržančios Rumunijos, Belgijos, Slovakijos ir Ukrainos rinktinės turi surinkusios po 3 taškus ir dėl savo likimo aiškinsis šiandien, 19 valandą.

Pasidalinti