Norvegams duris užvėrusi Ispanijos rinktinė su turkais ir škotais žengė į EČ

Erlingas Haalandas (Scanpix nuotr.)

Dar vieną pergalę atrankoje iškovojusi Jose Luiso De La Fuente vadovaujama Ispanijos rinktinė užsitikrino kelialapį į kitų metų Europos čempionatą.

Sekmadienio vakarą ispanai 1:0 patiesė Erlingo Haalando ir Martino Odegaardo vedamą Norvegijos rinktinę, kuri neteko galimybių pakovoti dėl vietos Europos čempionate.

Ispanų pergalė vietą ten garantavo ir Škotijos futbolininkams, kurie norvegus lenkia 5 taškais, tačiau pastariesiems iki atrankos pabaigos lieka tik vienerios rungtynės.

Dabar vienintelė Norvegijos rinktinės viltis žaisti Europos čempionate yra per UEFA Tautų lygos atkrintamąsias.

Vienintelio rungtynių įvarčio autoriumi antrajame kėlinyje tapo „Barcelona“ komandos perlas Gavi. Pirmajame kėlinyje kamuolį į tuščius vartus siuntė ir „Atletico“ puolėjas Alvaro Morata, tačiau šis smūgis neįskaitytas dėl nuošalės.

Norvegijos rinktinė vienintelį kartą Europos čempionate žaidė 2000 m., kuomet neįveikė grupių etapo.

Kelialapį į Europos čempionatą sekmadienį užsitikrino ir Turkija, 4:0 sutriuškinusi Latvijos futbolininkus ir tapusi nebepavejama. Atkakli kova vyksta tarp Kroatijos ir Velso, turinčių po 10 taškų.