Netoli stebuklo: Lietuvos futbolo rinktinė prigesino Vengrijos žvaigždyną

BNS Foto nuotr.

Dar vieną šventę sukūrusi Lietuvos futbolo rinktinė Europos čempionato atrankoje taškus atėmė ir iš pačio Vengrijos žvaigždyno.

Antradienį Edgaro Jankausko vadovaujami Lietuvos futbolininkai iki antrojo kėlinio vidurio kūrė stebuklą ir galiausiai iš vengrų atėmė 2 taškus – 2:2.

Rungtynės sėkmingiau pradėję Lietuvos futbolininkai į priekį išsiveržė jau 20-ą minutę, kuomet po puikaus reido ir smūgio į tolimąjį vartų kampą pasižymėjo Fiodoras Černychas.

Lithuania [1] – 0 Hungary – Fedor Černych 20′ (great strike)
byu/Viriato181 insoccer

36-ą minutę Lietuvos rinktinė įgavo dviejų įvarčių persvarą. Po Gvido Gineičio pakelto kampinio Pijus Širvys kilo aukščiau už varžovus ir smūgiu su galva pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

„Panevėžio“ gynėjas prieš tai baudė ir bulgarus, į kurių vartus penktadienį siuntė dublį.

Po pertraukos Gytis Paulauskas pelnė trečiąjį įvartį, tačiau pagrindinio arbitro asistentas jį atšaukė dėl pažeistos nuošalės taisyklės.

Galiausiai, įpusėjus antrajam kėliniui, Marco Rossi auklėtiniams pavyko sušvelninti atsilikimą. Dėl kamuolio kovojęs Emilijus Zubas baudos aikštelėje nugriovė Rolandą Sallai ir teisėjas nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį į mūsų vartus.

Baudinį realizuoti stojo „Liverpool“ ekipos saugas Dominikas Szoboszlai. Vengrijos futbolo žvaigždė nesudrebėjo ir galingu smūgiu realizavo baudinį.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos vengrams pavyko ir išlyginti rezultatą – 82-ą minutę Szoboszlai sėkmingai pakėlė kampinį, o kamuolį galva į vartus tobulai nukreipė Barnabas Varga.

Šią dvikovą lietuviai pasitiko po pirmą kartą po dvejų metų pertraukos iškovotos pergalės, kai 2:0 patiesė Bulgariją. Vengrai pirmajame šio rinktinių lango mače 2:1 patiesė serbus.

Nepaisant to, jog nepajėgė įveikti lietuvių, vengrai jau yra de facto užsitikrinę kelialapį į 2024 m. Europos čempionatą. Tuo metu Jankausko kariauna po lygiųjų dar stipriau įsitvirtino ketvirtoje G grupės vietoje.