Netikėtus skaičius komentavęs Maksvytis – apie Bendžių ir komandos naujokus

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (BNS Foto nuotr.)

Lietuvos vyrų rezervinė krepšinio rinktinė pirmose kontrolinėse rungtynėse 100:71 nepaliko vilčių Libano krepšininkams.

Po rungtynių komandos treneris Kazys Maksvytis pasidžiaugė gražiais skaičiais statistikos protokole. Treneris akcentavo krepšininkų energiją bei aptarė kokį įspūdį jam palieka rinktinės kandidatai.

„Kaip ir minėjau anksčiau, smagu yra treniruoti tokią komandą. Energija šiandien tryško ir tai buvo svarbu. Gynyboje reikėtų pataisyti atkovotus kamuolius. Kartais jį mums atkovojus ištraukdavo iš rankų. Kažkiek gavome post situacijose, bet vėliau susitvarkėme.

Puolime gražiai judėjo kamuolys, tą rodo 32 rezultatyvūs perdavimai. Labai geras skaičius. Gal kiek netikėtas didelis tritaškių skaičius, bet varžovai labai spaudėsi ir provokavo atlikti metimus.

Dauguma metimų buvo geri ir juos sumetėme geru procentu. Smagios rungtynės, visi pažaidė ir pasiekėme pergalę.“

– Kokį įspūdį palieka Rytis Petraitis?

– Teko jį pirmą kartą pamatyti kaip žaidžia. Energijos žaidėjas. Iš dabartinių krepšininkų labiausiai panašus į Arną Butkevičių. Energija, kerta, kovoja dėl kiekvieno kamuolio. Stengiasi per treniruotes. Smagu turėti tokį papildymą?

– Kaip pakomentuotumėte 32 rezultatyvius perdavimus pirmose rungtynėse?

– Varžovai, ypatingai pirmoje pusėje, gana agresyviai gynėsi. Tiek Augustas, tiek kiti mažiukai gerai atstovėjo. Augustas vakarykštėj treniruotėj nemažą sumušimą turėjo ir nėra 100 procentų pasiruošęs. Parodė charakterį ir žaidė. Varžovai provokavo daug metimų. Prašėme mesti ir eiti kovoti dėl kamuolių. Daugelis metimų buvo geri. Neblogas pataikymo procentas irgi prisidėjo. Labai malonus skaičius.

– Kaip atrodo Eimanto Bendžiaus sugrįžimas į rungtynių ritmą?

– Neblogai. progresas neblogas. Paskyrėme jį kapitonu, kadangi yra vyriausias ir neblogai tvarkosi. Daro savo rolę, kaip pirmoms rungtynėm – tikrai labai neblogai.

– Rinktinėje daug naujų, jaunų kandidatų. Kokį įspūdį jie palieka?

– Kaip tėvui – visi vaikai savi. Martynui Arlauskui pasakiau, kad jis šiandien tryliktas žaidėjas. Bet rezultatas leido, tad išleidome jį į aikštelę. Norisi visiems padalinti laiką. Smagu. Ta karta kažkada sudarys rinktinės branduolį. Kažkas papildys langų rinktinę, galbūt jau šiais metais. Kažkas papildys pagrindinę šiais metais. Visi yra svarbūs ir mes juos stebime.

Lietuvos krepšininkai su Libano rinktine sužais dar du mačus – trečiadienį ir penktadienį.

Pasidalinti