Netikėtumas Kaune: „Rytas” po pratęsimo įkando „Žalgiriui”

Martynas Echodas. Teodoras Biliunas/BNS nuotr.

Šį trečiadienio vakarą prasidėjo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL”), didžiojo finalo serija. Kauno „Žalgirio” krepšininkai namuose po pratęsimo pareikalavusios kovos, rezultatu 88:89 apmaudžiai krito prieš Vilniaus „Rytą”. Serijoje iki 3 pergalių Vilnius pirmauja 1–0.

Kauno komandoje registruoti buvo šioms rungtynėms Arnas Butkevičius ir Rolandas Šmitas. Keenanas Evansas dėl patirtos sunkios traumos pusfinalio metu prieš Lietkabielį”, negali padėti komandai.

Pirmajame kėlinyje Žalgiriui” nesisekė pulti, kas leido Rytui” nutolti (11:19). Pasveikęs po traumos ir žengęs į aikštelę Butkevičius įnešė energijos gynyboje, Lekavičius puolime ir kauniečiai po pirmųjų 10 minučių atsilikinėjo 17:19.

Antro kėlinio viduryje Vilniaus komandai pavyko vėl atitolti nuo Kauno komandos (25:31). Žalgiriečiai vis alsavo į nugarą Rytui”, bet vilniečiai vis rasdavo būdų, kaip pelnyti taškus. Po 2 kėlinių priekyje išliko Rytas” 43:36.

Rytas” didžiąją dalį trečiajame kėlinyje vis laikėsi priekyje per 6 taškus, bet likus žaisti 3 min. kauniečiai pajungė aukštesnę pavarą puolime ir perėmė rungtynių kontrolę 56:54.

Ketvirtą kėlinį taškais atidarė Giedraitis ir sukrovė Žalgiriui” rekordinį 4 taškų pranašumą (58:54). Kauniečiai apsukų nemažino ir neilgai trukus pirmavo (65:57). Vilniečiai ginklų nesudėjo ir pradėjus tiksėti priešpaskutinei minutei vedami Cole’o ir Radzevičiaus, namų šeimininkai tebeturėjo 1 taško pranašumą (73:72). Komandos apsikeitė taikliais metimais ir komandoms teko žaisti pratęsimą 77:77.

Pratęsimas prasidėjo taškas į tašką ir nei viena komanda nesugebėjo susikrauti pranašumo. Vis dėl to, pabaigą geriau sužaidusi sostinės komanda išplėšė pergalę.

Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė lietuviai: Lekavičius pelnė 21 tašką, Giedraitis 16, Laurynas Birutis – 14, Edgaras Ulanovas – 9 taškus.

Vilniaus komandoje dominavo Radzevičius su 19 taškų, 5 atkovotais kamuoliais ir 1 rezultatyviu perdavimu. Cole’as ir Gorhamas pridėjo po 15, o Fosteris ir Martynas Echodas – po 12 taškų.

Svečiai kovą dėl kamuolių laimėjo 46:35. Giedriaus Žibėno auklėtiniams laimėti nesutrukdė 18 klaidų. Žalgiriečiai kamuolį prarado 9 kartus.