Netikėta: vietoje draskančio lyderio „Žalgiris“ gavo snaiperį

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Edmondas Sumneris. Osportas.lt foto montažas

Įklimpęs į pralaimėjimų seriją „Žalgiris“ skubiai ieškojo žmogaus, kuris padėtų išspręsti pagrindinę problemą – lyderio trukumą, kuris sugebėtų žaisti vienas prieš vieną. Kauno komandos vadovai pasirašė sutartį su po traumos pasveikusiu NBA lygos krepšininku Edmondu Sumneriu. Tačiau prabėgus mėnesiui jau galim spėti, kad gavo ne tai ko tikėjosi.

Jeigu rezultatyvių perdavimų iš Sumnerio tikėtis ir taip buvo pakankamai sudėtinga (1,1 vidurkis NBA), tai itin laukiamas buvo krepšininko žaidimas vienas prieš vieną, iniciatyva sudėtingose situacijose ir draskymas varžovų gynybos.

Krepšinio specialistai pripažįsta, kad žaidėjas turi unikalių gebėjimų, yra itin greitas, tačiau labai menkai sugeba užsibaigti atakas žaidžiant vienas prieš vieną. Vietoje to „Žalgiris“ gavo krepšininką, kuris taškus renka tritaškiais.

Sumneris daugiau meta tritaškių (27 iš viso) nei dvitaškių (26 iš viso) ir gerokai labiau pataiko tolimus metimus. Amerikietis Eurolygoje fiksuoja 48% taiklumą nuo trijų taškų zonos. Dvitaškius meta 42% taiklumu.

IŠTRAUKA APIE SUMNERĮ

„Su tritaškiais jis praktiškai ir gyvena, – laidoje „Širdyje žaliai balti“ tiesiai pareiškė krepšinio treneris Tomas Purlys. – Buvo imtas kaip visiškai besiveržiantis žaidėjas. Kad niekas jo nesustabdys vienas prieš vieną, dės per galvas. Kad ant jo tritaškių gali varžovai rizikuoti, o gaunasi visiškai atvirkščiai. Prasiveržimą matome retai, ir vakar kelis, nelabai užtikrintus.

Kaip kartais galima apsigauti statistikoje. Yra labai daug niuansų. Su kokiais tu priešininkais žaidi, ar išeini kaip vienas iš lyderių, ar kai jau vyksta vos nepasibėgiojimas, kur visi atsarginiai žaidėjai žaidžia. Kaip tu tuos taškus susirenki. Jis NBA turėjo 7 taškų vidurkį. Bet tie taškai labai priklauso nuo daug ko.“

Sumneris Eurolygoje sužaidė dešimt rungtynių. Pakankama imtis daryti išvadas apie NBA stiliaus krepšininko pritapimą kitokioje Europos krepšinio kultūroje. Apžvalgininkai sako, kad nors Sumnerio statistika NBA buvo gal ir geresnė už Shane‘o Larkino, Mike‘o Jameso ar kitų panašių gynėjų, bet šie apart prasiveržimų turi kitus svarbius ginklus, be kurių Eurolygoje neišgyvensi norėdamas rinkti solidžią statistiką.  

„Pasikartosiu dar kartą, vakar irgi buvo tų situacijų, kai su tokiu greičiu jis neturi nei vidutinio metimo, nei „floaterio“. Matėme kai jis prarado kamuolį, prasiveržė, du metrai krepšys, atrodo mesk tą kamuolį, bet ne, jis bando eiti į kūną, kontakte griūna ir nemeta gero metimo. Taip ir gaunasi. Jis vienas prieš vieną, kai nėra pagalbų varžovų komandoje, gali prasiveržti. Bet kai jos yra, jis nieko negali padaryti. – savo įžvalgomis dalijosi Purlys.

– Aš tikrai įsivaizdavau, kad tai tas žaidėjas, kuris vienas prieš vieną situacijose durs. Bet Eurolygoje be vidutinio metimo ir floaterio, tu esi niekas. Gerai, kad jis dar tritaškius pataiko. Kai prie jo prieina jis veržiasi ir turi numesti kamuolį.

Tiek Larkinas, Mike‘as Jamesas, Wilbikinas turi metimus iš vidutinio nuotolio ir floaterius. Kai to neturi, viskas.“

Sumneris į Europą atvažiavo su vienu tikslu – gerai pasirodyti ir grįžti į NBA. Tačiau kol kas toks krepšininko žaidimas gali slėgti ir jį patį.

Gynėjas Eurolygoje vidutiniškai pelno po 7,4 taško, atlieka po 0,7 rezultatyvaus perdavimo.

„Tu neužsikabinai NBA, bet tavo tikslas grįžti į NBA. Važiuoji į žemesnį lygį – Eurolygą, kad dominuotum ir grįžtum atgal į NBA. Bet dabar tu matai, kad tavo statistika yra dar prastesnė. Sunkiau sekasi žaisti ir pasitikėjimo mažėja.“ – teigė Purlys.

Naujausiame „Širdyje žaliai balti“ epizode „Žalgirio“ žygio Eurolygoje apžvalgininkai pastebėjo, kad pagaliau ir naujasis komandos treneris Andrea Trinchieri turės daugiau laiko įvesti savo norimų pokyčių. Gal tai padės sėkmingiau įsilieti ir Sumneriui.

Pasidalinti