Netikėta: Kasparas Jakučionis karjerą tęs NCAA

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 1 min skaitymo trukmė
Rokas Jokubaitis ir Kasparas Jakučionis. Barcelona twitter nuotr.

Vienas perspektyviausių Lietuvos jaunųjų krepšininkų Kasparas Jakučionis po šio sezono paliks „Barcelona“ organizaciją ir kelsis žaisti į Jungtinių Amerikos Valstijų NCAA lygą.

Apie tokį lietuvio sprendimą pranešė ESPN. Jakučionis karjerą tęs Ilinojaus universiteto komandoje. Pranešama, kad Kasparas buvo siejamas ir su Veik Foresto universiteto ekipa.

Jakučionis yra auksinės 16 metų rinktinės treniruojamos Tomo Purlio narys. Lyderio vaidmuo jam numatomas ir šios vasaros 18 metų Europos čempionate.

Neabejojama, kad prie žaidėjo pasirinkimo stipriai prisidėjo ir išaugusios NCAA komandų finansinės galimybės. Universitetai jau dabar jaunuoliams pajėgus mokėti atlyginimus, kurie prilygsta Europos taurės ar Eurolygos komandoms.

Jakučioniui rytoj sukaks 18 metų. Krepšininkas dalyvavo praėjusį savaitgalį vykusiame Eurolygos jaunimo turnyre ir vidutiniškai pelnė po 19 taškų ir 30,3 naudingumo balų.

Eurolygos jaunimo turnyro akistatoje su ALBA Jakučionis atliko net 17 rezultatyvių perdavimų ir taip pagerino visų laikų rekordą.

Žaisdamas antroje „Barcelona“ komandoje Jakučionis vidutiniškai pelnė po 19,2 taško ir atliko 5,7 rezultatyvius perdavimus.

Ilinojaus Universiteto komanda kiek anksčiau pasirašė sutartį su 21 metų aukštaūgiu iš Kroatijos Tomislavu Ivisičiumi.

Pasidalinti