Nesustabdomas: idealiai atakavęs Sabonis vedė „Kings“ į pergalę

Domantas Sabonis. Ezra Shaw/Getty Images/AFP nuotr.

Arti trigubo dublio buvęs Domantas Sabonis nukalė dar vieną Sakramento „Kings“ (19-15) pergalę.

Mike’o Browno auklėtiniai namuose 126:125 palaužė Jutos „Jazz“ (19-19).

Sabonis per 37 minutes pelnė 28 taškus (10/10 dvit., 2/2 trit., 2/3 baudų), atkovojo 11, bet prarado 7 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, prasižengė 3 kartus.

Lietuvis tapo daugiausiai taškų pelniusiu, neprametus nė vieno metimo iš žaidimo, „Kings“ žaidėju nuo 1978 m.

Domantas jau trečiame mače iš eilės pelno bent 20 taškų.

Be to, aštuntose rungtynėse paeiliui lietuvis surenka bent 10 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 5 rezultatyvius perdavimus. Tai – ilgiausia serija šiame sezone tarp visų NBA žaidėjų.

Sabonis sulaukė ir pagalbos – jis, Kevinas Huerteris ir De’Aaronas Foxas kartu pelnė 82 iš 126 komandos taškų.

Vis tik vieną epizodą Domas norės pamiršti. Trečiajame kėlinyje įspūdingą dėjimą per lietuvį atliko suomis Lauri Markkanenas.

Likus minutei iki mačo pabaigos Markkanenas sumetė 4 taškus iš eilės ir padidino „Jazz“ persvarą (124:121). Dvitaškį pataikė Foxas, bet Mike’as Conley pataikė baudą (125:123).

Galop „Kings“ pavyko išsigelbėti – likus 9,2 tritaškį smeigė Huerteris, o lemiamas Markkaneno metimas buvo netaiklus.

Svečiams Markkanenas per 34,5 minutės surinko 36 taškus (15/17 dvit., 1/7 trit., 3/3 baudų) ir 5 atkovotus kamuolius.

„Kings“: Kevinas Huerteris 30 (6/10 trit.), Domantas Sabonis 28, De’Aaronas Foxas 24 (10 rez. perd.), Harrisonas Barnesas 10.
„Jazz“: Lauri Markkanenas 36, Jordanas Clarksonas 25, Mike’as Conley 17, Walkeris Kessleris 11.