Nesurežisuosi: vengrai vilties šiaudą ištraukė 100-ąją minutę, vokiečiai po dramos liko pirmi

Hungary's forward #19 Barnabas Varga (2R) falls after a collision with Scotland's goalkeeper #01 Angus Gunn (UP) during the UEFA Euro 2024 Group A football match between Scotland and Hungary at the Stuttgart Arena in Stuttgart on June 23, 2024. (Photo by Miguel MEDINA / AFP)

Europos čempionato šeimininkai Vokietijos futbolininkai į turnyro aštuntfinalį žengė apkarpytais sparnais.

Su aukštu šveicarų spaudimu ir solidžia gynyba sunkiai tvarkęsi vokiečiai tik per pridėtą laiką išvargo lygiąsias 1:1.

Jei ne Niclaso Fulkrugo įvartis 92-ą minutę, šveicarai A grupėje būtų finišavę pirmi, o vokiečiai į aštuntfinalį žengę iš antros pozicijos.

Lygiosios Juliano Nagelsmanno auklėtiniams leido pelnyti 7 tašką, šveicarai liko su 5.

Aštuntfinalyje vokiečiai susitiks su antrą vietą C grupėje užėmusia ekipa, šveicarai pasimatys su antra vieta iš B grupės.

Tuo pat metu A grupėje vyko kitos rungtynės, kuriose vengrai 1:0 iškovojo fantastišką pergalę 100-ąją minutę prieš škotus.

Pergalingą įvartį vengrams mušęs Kevinas Czobothas komandai leido surinkti 3 taškus. Toks taškų kiekis vengrus priartino prie žaidimo aštuntfinalyje kaip vienai iš keturių geriausių trečias vietas užėmusių ekipų.

Marco Rossi auklėtiniams dabar pilnai užtenka, kad Italija, Ispanija, Portugalija ir Turkija nepralaimėtų savo mačų prieš atitinkamai kroatus, albanus, kartvelus ir čekus.

Tokie rezultatai trečias vietas užėmusias B ir F grupių ekipas paliktų su daugiausiai 2 taškais.