Nesėkmingas Jasikevičiaus penktas bandymas: į Eurolygos finalą keliauja PAO ir Grigonis

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Marius Grigonis (Scanpix nuotr.)

Marius Grigonis ir Atėnų „Panathinaikos“ geležinėje gynyboje surakino Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą Stambulo „Fenerbahče“, iškovojo užtikrintą pergalę ir žengė į Eurolygos finalą.

Kelis ispūdingus spurtus surengusi „Panathinaikos“ pirmavo visas rungtynes ir nesuteikė varžovams šansų pagalvoti apie pergalę – 73:57.

Grigoniui tai pirmasis finalo ketvertas karjeroje, o Jasikevičius turnyre triumfavo 4 kartus kaip žaidėjus. Trenerio karjeroje tai jau penktasis Šaro bandymas pasiekti Eurolygos viršūnę atvedus komandą į finalinę sezono stadiją. Visi jie buvo nesėkmingi.

Turnyro finale PAO sekmadienį susitiks su Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiacos“ susitikimo nugalėtojais.

Ergino Atamano auklėtiniai nuo pirmų minučių sukaustė varžovus gynyboje. Pirmuosius taškus Stambulo komandai Nigelis Hayesas-Davisas pelnė tik sužaidus daugiau nei pusę pirmo kėlinuko.

Per tą laiką PAO jų surinko 12. „Fenerbahče“ išlygino žaidimą, tačiau skirtumo ženkliau sumažinti nesugebėjo. Pirmą ketvirtį „Panathinaikos“ laimėjo 22:13. Įpusėjus ketvirčiui į aikštę žengęs Grigonis pataikė du sudėtingus dvitaškius ir surinko 4 taškus.

Antrame ketvirtyje iniciatyvą perėmė Jasikevičiaus komanda ir palaipsniui mažino atsilikimą. Lyderio vaidmens ėmęsis Hayesas-Davisas per paskutines 3 minutes surinko 8 taškus ir komandos deficitą ištirpdė iki 2 taškų – 36:38.

Amerikietis iki pertraukos surinko 12 taškų ir vienintelis aikštelėje perkopė dviženklę ribą. Grigonis iki pertraukos rungtyniavo 10 su puse minutės ir pelnė 6 taškus bei išdalino 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 9 naudingumo balus.

Šarūnas Jasikevičius prieš antrą rungtynių pusę tepasakė, kad jo komanda nežaidė savo krepšinio pirmajame kėlinyje.

Antrą mačo dalį vėl kiek sėkmingiau pradėjo PAO, bet didesnio nei 7 taškų pranašumo nepasiekė. Grigonis ant parketo žengė likus žaisti 3 minutes, jo komandai pirmaujant tik 51:50.

Per likusį ketvirčio laiką Jasikevičiaus auklėtiniai neįmetė nei taško, o kėlinuką tritaškiu uždarė tik ką ant parketo pasirodęs Panagiotis Kalaitzakis – 56:50.

Sužaidus minutę lemiamoje mačo dalyje Atėnų krepšininkai vėl susikrovė dviženklį pranašumą ir privertė Jasikevičių prašyti ankstyvos minutės pertraukėlės.

Geležinėje graikų komandos gynyboje įstrigę Šaro auklėtiniai per 9 žaidimo minutes surinko vos 2 taškus. Likus žaisti mažiau nei pusę ketvirto kėlinuko Kendrickas Nunnas baudos metimu sako komandos pranašumą padidino iki 13 taškų – 65:52.

Likus žaisti mažiau nei 3 minutes Ioannis Papapetrou išplėšė kamuolį iš Šertačo Šanli rankų ir demonstratyviai pabučiavo savo raumenis. Tai nepatiko Nickui Calathesui, kuris perbėgęs pusę aikštelės parbloškė tautietį ir užsidirbo nesportinę pražangą.

„Fenerbahče“ grįžti į rungtynes nebesugebėjo.

„Turiu pasveikinti „Panathinaikos“. Mes nebuvome panašūs į save. Nepakankamai gerai dalijomės kamuoliu. Nepataikėme metimų. Pradžia mums buvo labai sudėtinga. Nepasisekė. Labai didžiuojuosi savo vaikinais. Patekome čia, bet šiandien aikštėje neparodėme savo geriausio produkto“, – po mačo komentavo Jasikevičius.

Grigonis ant parketo praleido 17 su puse minutės ir surinko 6 taškus (3/4 dvit., 0/1 trit.), 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir atkovojo po kamuolį bei surinko 9 naudingumo balus.

Naudingiausiai rungtyniavo Mathias Lessortas, surinkęs 17 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 20 naudingumo balų. Nunnas pridėjo 14, Jerianas Grantas – 17 taškų.

„Fenerbahče“ Hayesas-Davisas įmetė 14 taškų, Marko Guduričius ir Nathanas Sestina pridėjo po 10 taškų.

Turkijos komanda iš toli atakavo net 35 kartus, o pataikė vos 9 (25,7 proc.).

Kitose pusfinalio rungtynėse šį vakarą susikaus titulą ginantys Madrido „Real“ ir Pirėjo „Olympiacos“, kritė praėjusio sezono finale.