Kurioziškas turkų epizodas įtvirtino Ronaldo ir portugalų triumfą grupėje

Cristiano Ronaldo ir Bruno Fernandesas (Scanpix nuotr.)

F grupės favoritų mūšį laimėjusi Portugalija į Europos čempionato atkrintamąsias žengs kaip grupės nugalėtoja.

Šeštadienio vakarą Roberto Martinezo auklėtiniai antrosiose grupės rungtynėse 3:0 lengvai susitvarkė su Turkijos futbolininkais.

Abi pergales iškovoję portugalai grupių etapą baigs kaip savosios nugalėtojai. Net jeigu paskutiniuose mačuose turkams payks pavyti juos taškais, dėl pergalės tarpusavio mače Portugalija užimtų pirmą vietą.

Tuo metu dėl antros ir trečios vietų paskutiniame mače virs intriguojanti kova. Turkai su trimis taškais yra antri, bet šią vietą pergalės atveju tarpusavio mače gali perimti Čekija. Teorinės viltys dar egzistuoja ir absoliutiems grupės autsaideriams Sakartvelo futbolininkams.

Šeštadienio mače portugalai į priekį veržėsi jau 21-ą minutę, kai kamuolį į tinklą pasiuntė Bruno Fernandesas iš „Manchester City“.

Antrasis įvartis į turkų vartus krito netrukus ir po kurioziškos situacijos, kai visiškai lygioje vietoje netikslų perdavimą vartininkui Altay Bayindirui pamėgino atlikti Sametas Akaydin.

Tai buvo jau šeštasis smūgis į savo vartus šiame Europos čempionate. Tiek jų pelnyta nebuvo per visą praėjusį Europos čempionatą.

Galiausiai lemiamas smūgis turkams suduotas 55-ą minutę, kai pasižymėjo nesavanaudiško Cristiano Ronaldo perdavimo sulaukęs Bruno Fernandesas.

Sulig šiuo epizodu Ronaldo tapo dar vieno Europos čempionato rekordo savininku – portugalo sąskaitoje dabar daugiausiai ne tik įvarčių (14), bet ir rezultatyvių perdavimų (8).