Nervų karas: dominavęs Motiejūnas su „Monaco“ atstatė lygybę prieš „Fenerbahče“

Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Donatas Motiejūnas (Euroleague.net nuotr.)

Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ ekipa laimėjo trilerį ir atstatė lygybę Eurolygos ketvirtfinalio serijoje.

Penktadienį antrosiose ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynėse Saša Obradovičiaus auklėtiniai po tikros dramos 93:88 nugalėjo Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamą Stambulo „Fenerbahče“.

Dar pirmajame kėlinyje „Monaco“ turėjo 16 taškų pranašumą, tačiau lemiamą ketvirtį pasitiko turėdama 9 taškų deficitą. Visgi „Monaco“ sėkmingiau sužaidė pabaigą ir laimėjo.

Po monegaskų pergalės serijos rezultatas tapo lygus – 1-1. Tai reiškia, kad Stambule komandoms tikrai prireiks 2 mačų, o jeigu ir juose ekipos pasidalys po pergalę, lemiamos rungtynės bus žaidžiamos Monake.

„Monaco“ pergalės kalviu penktadienį tapo pats Motiejūnas, sukratęs 18 taškų, atkovojęs ir perėmęs po 2 kamuolius, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus bei surinkęs 21 naudingumo balą.

Jam tai buvo rezultatyviausios ir naudingiausios rungtynės Eurolygos atkrintamosiose.

Dar pirmajame kėlinyje be traumuoto centro Jonathano Motley besiverčiantis Stambulo klubas prarado skaudžiai su Johnu Brownu susidūrusį Sertačą Šanli.

Trečiajame kėlinyje iš aikštės visam laikui pasitraukė ir petį susižeidęs Brownas.

Pirmasis rungtynių kėlinys klostėsi kone identiškai pirmoms rungtynėms. „Monaco“ pelnė pirmuosius 9 taškus ir nors po Jasikevičiaus minutės pertraukėlės „Fenerbahče“ žaibiškai atkuto, rezultatui esant 14:11 Obradovičiaus auklėtiniai surengė dar vieną spurtą 13:0 ir įgijo rekordinę 16 taškų persvarą.

Kaip ir pirmajame mače, „Monaco“ į priekį starte vedė būtent Motiejūnas, pelnęs 10 taškų, pataikę 2 tritaškius, atkovojęs ir perėmęs po kamuolį, atlikęs rezultatyvų perdavimą ir surinkęs net 13 naudingumo balų.

Visgi „Fenerbahče“ po itin prasto starto nepalūžo ir po spurto 13:4 pirmo kėlinio pabaigoje bei antro pradžioje pradėjo sugrįždinėti į rungtynes, o po tolimo Scottie Wilbekino tritaškio su sirena priartėjo per 4 taškus – 50:54.

Po pertraukos aikštelėje dominuoti pradėjo „Fenerbahče“ gynėjas Tyleris Dorsey, per kėlinį sumetęs net 4 tritaškius. Per likusias pusketvirtos minutės strigusi „Monaco“ nesugebėjo pelnyti nė taško, „Fenerbahče“ spurtavo 6:0 ir į lemiamą ketvirtį žengė turėdama 9 taškų pranašumą.

Tačiau lemiamą ketvirtį „Monaco“ pradėjo pati surakindama varžovus gynyba bei atgaivindama puolimą. Motiejūno komanda surengė spurtą 12:1 (77:75), o nuo to laiko įsitvyrojo atkakli kova.

Likus 3 minutėms iki mačo pabaigos „Monaco“ pranašumas pasiekė 5 taškus (84:79), tačiau Wilbekinas pataikė savo penktą tritaškį. Kitoje atakoje „Fenerbahče“ apsigynė, o Motiejūnas pargriovė Nigelą Hayesą-Davisą. Teisėjai iš pradžių pražangos nefiksavo, o dėl to įaudrintas Jasikevičius gavo techninę pražangą.

Šaro emocijos privertė teisėjus peržiūrėti epizodą – po peržiūros Jasikevičiui palikta techninė, o Motiejūnui užfiksuota nesportinė pražanga. Hayesas-Davisas sumetė baudas, o rezultatas netrukus tapo lygus – 85:85.

Tuomet 4 taškus iš eilės pelnė Alpha Diallo. „Monaco“ pirmaujant 90:85, tritaškį pataikė Wilbekinas, tačiau likus 11 sek. taiklų tolimą šūvį paleido ir Jordanas Loydas, nulėmęs šeimininkų pergalę.

Loydas nugalėtojams pridėjo 15 taškų, Elie Okobo pridėjo 13.

„Fenerbahče“ komandoje sunkiai sulaikomi buvo 25 ir 23 taškus atitinkamai surinkę Dorsey bei Wilbekinas, pataikę po 6 tritaškius. Hayesas-Davisas pridėjo 10 taškų.