Nepralaimintis „Real“ „Žalgirį“ pasitinka nedrąsiai: „Turės tobulai veikti visi 5 pojūčiai“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Eurolygos finalo ketverto pusfinalyje susitiko Barselonos „Barcelona“ ir Madrido „Real“. 2023 gegužes 19 d. (Erikas Ovcarenko/BNS)

Kauno „Žalgirį“ Madride priimsiantis „Real“ strategas Chusas Mateo yra nusiteikęs sunkioms ir ilgoms rungtynėms.

Pirmosios dvigubos savaitės pabaigoje Madrido „Real“ susitiks su Milano „Emporio Armani“, tačiau prieš tai, antradienį, laukia mačas su pralaimėjimų šį sezoną kol kas taip pat nepatyrusiu „Žalgiriu“.

„Turime sau priminti, kad šių rungtynių per 10 minučių nelaimėsime. Mūsų laukia labai sunkus mačas ir privalome būti pasiruošę kautis kiekvieną minutę. Turime pasiruošti ir išlikti ramūs bei prisiminti, kad žaidžiame Eurolygoje, kur žemo lygio komandų nėra“, – teigė Mateo.

„Real“ strategas teigė, jog komanda greičiausiai galės kliautis veteranu Rudy Fernandezu, tačiau blauzdos traumą patyręs Alberto Abalde ir Carlosas Alocenas dar negali grįžti į rotaciją.

„Jie turi daug resursų, aukščiausio lygio žaidėjų ir patirties Eurolygoje. Jie turi pataikančius centrus, sunkiuosius kraštus, kurie gerai žaidžia po krepšiu ir gerai kovoja dėl kamuolių, – kalbėjo Eurolygos treneris. – Žaidžiant prieš tokio lygio komandą turėsime idealiai naudoti visus penkis pojūčius. Bus labai sunkios rungtynės ir turėsime išlikti dėmesingi visas 40 minučių“.

Kaip ir „Žalgiris“, Madrido „Real“ šį sezoną dar nėra patyrusi pralaimėjimo nei vietiniame fronte, nei Eurolygoje, be to, prieš sezono startą nugalėjo „Barcą“ ir iškovojo Ispanijos Supertaurę.

„Dinamika yra gera ir turime tuo naudotis. Žaidžiame aukštame lygyje, kuris parodo, kiek galime nuveikti, jeigu viskas bus gerai. Visada kartoju, kad sezonai yra ilgi ir sunkūs. Svarbiausia komandai yra parodyti aukščiausią lygį sunkiausiais momentais.“

Labiausiai savo komandoje Mateo išskyrė jau sezono pradžioje demonstruojamą charakterį.

„Tvarkaraštis yra toks, koks yra. Krūviai nėra maži, bet dėl to, kas liečia atsidavimą, dėmesingumą ir pastangas, komandai galiu skirti tik dešimtuką“, – teigė Mateo.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavęs Walteris Tavaresas taip pat teigė laukiantis sunkios akistatos su „Žalgiriu“, nors praeitą sezoną „Real“ namuose kauniečius nušlavė 96:69.

„Su „Žalgiriu“ yra sunku žaisti ir namuose, ir išvykoje. Laukiame sudėtingų rungtynių. Žinome, kad jie kausis iki paskutinės sekundės. Dvigubą savaitę norime pradėti pergale.

Manau, kad svarbiausia šiose rungtynėse bus pastovumas. Žinome, kad šiame mače bus ir sunkesnių akimirkų, tačiau turėsime po jų atsigauti. Pergalės suteikia stabilumo ir pasitikėjimo, bet jos gali bet kada baigtis. Norime susirinkti kiek įmanoma daugiau pergalių, kad jaustumėmės patogiau lemiamomis sezono akimirkomis“, – teigė Tavaresas.

Pasidalinti