Nepralaimėjusių neliko: „Crvena Zvezda“ po pratęsimo krito prieš Punterio vedamą „Barcą“

Barca Basket X nuotr.

Roko Giedraičio atstovaujama Belgrado „Crvena Zvezda“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą Eurolygoje. Juos Belgrade po pratęsimo įveikė „Barcelona“.

Neįtikėtino atkaklumo rungtynėse lemiamą žodį taręs Kevinas Punteris atvedė savo komandą į pergalę rezultatu 98:84.

Permainingose rungtynėse ne kartą keitėsi pirmaujanti komanda, o skirtumas švieslentėje nei karto nebuvo dviženklis. Serbai bandė atitrūkti trečio kėlinuko pabaigoje, kuomet susikrovė rekordinį 9 taškų pranašumą. Vis tik įspūdingai komanda palaikiusią Belgrado areną pritildė du paeiliui Dario Brizuelos tritaškiai – 66:63.

Lemiamame ketvirtyje vyravo itin atkakli komanda. Į priekį veržėsi tai viena, tai kita komanda, o skirtumas tarp jų nekilo virš 3 taškų.

Likus žaisti kiek daugiau nei minutę rezultatas buvo lygus, o Jano Vesely pražangą išprovokavęs Yago Dos Santosas eilinį kartą išvedė šeimininkus į priekį – 82:80. Šansą lyginti rezultatą turėjęs Nicolas Laprovittola pataikė tik vieną baudos metimą – 82:81

Isaiah Canaanas ir Tomašas Satoransky apsikeitė netaikliais metimais, o po ilgos peržiūros buvo skirtas ginčo kamuolys, kurį savo komandai laimėjo Bolomboy.

Belgrado krepšininkai užtruko kol persivarė vidurio liniją, o rungtynių teisėjai taisyklių pažeidimo neužfiksavo. Į tai emocingai reagavęs Joanas Penarroya buvo nubaustas technine pražanga. Canaanas prametė baudos metimą, o šeimininkai prarado kamuolį.

Katalonams išsigelbėti liko 20 sekundžių. Kevinas Punteris likus žaisti 10 sekundžių švystelėjo taiklų tritaškį ir nutildė daugiatūkstantinę serbų minią arenoje – 82:84. Po minutės pertraukėlės Dos Santosas rezultatą išlygino ir paliko nepilnas 5 sekundes.

„Barca“ lemiamą metimą patikėjo Punteriui, bet tolimas tritaškis tikslo nepasiekė – rungtynės persikėlė į pratęsimą.

Papildomos minutės ir toliau dovanojo nepertraukiamą intrigą. Likus minutei rezultatas buvo lygus, o pareiškimą pergalei pateikė Punteris, smeigęs ketvirtą savo taiklų tritaškį rungtynėse – 93:96.

Yago Dos Santosas pataikė vieną baudos metimą, o kamuolį puolime atkovoję Belgrado krepšininkai jį iš karto prarado. Punteris metimu iš po krepšio įtvirtino komandos pergalę.

Rokas Giedraitis ant parketo praleido 21 minutę ir surinko 6 taškus (2/4 trit.).

Punteris viso pelnė 26 taškus, perėmė net 4 kamuolius ir surinko 30 naudingumo balų. Janas Vesely pridėjo 19 taškų ir 5 atkovotus kamuolius, Jabari Parkeris – 13, o Satoransky ir Willy Hernangomezas – po 11 taškų.

Serbams Dos Santosas įmetė 23, Nikola Kaliničius 19, Bolomboy 11, o Mike’as Daumas 10 taškų.