Nepakeičiamas: Evanso akcijos Eurolygoje pramušinėja lubas

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Mike'as Jamesas, Keenanas Evansas, Shane'as Larkinas. Osportas.lt foto montažas.

„Eurolygoje nėra nei vieno žaidėjo į kurį keisčiau Evansą.“ – laidoje „Širdyje žaliai balti“ pareiškė krepšinio treneris Tomas Purlys.

Keenanas Evansas savo žaidimą „Žalgirio“ komandoje iškėlė į tokias aukštumas, kad diskusijose dėl geriausių gynėjų temoje lenkia net Eurolygos super žvaigždes – Mike‘ą Jamesą, Shane‘ą Larkiną.

O atsižvelgiant ne tik į individualius gebėjimus, bet ir asmenybės charakterį, pasak krepšinio specialisto Evansas juos dar stipriau pranoksta.

„Įsivaizduokite, kad komandoje turite Mike‘ą Jamesą, kur už aikštelės ribų su juo turi dar papildomą stresą kaip jį suvaldyti. O čia tu matai, kad ir aikštelėje ir už jos ribų yra žmogus, kurį nors prie širdies dėk.“ – kalbėjo Purlys.

IŠTRAUKA APIE EVANSĄ:

Antrą sezoną „Žalgirio“ komandoje Evansas tapo nesustabdomu krepšininku ir patiems geriausiems gynybos specialistams.

„Puolime tai yra žaidėjas be minusų. Kaip jį sustabdyti? Vienas prieš vieną jis puikiai skaito situacijas, vidutinis metimas, floateris, ėjimas į kontaktą, metimas atšokant atgal, gerai skaito situacijas du prieš du su agresyvia gynyba, taip pat prieš pasyvią gynybą. Pradėjo bėgti ir į greitą puolimą. Atvirai pasakius, nematau minusų. – krepšininko savybes puolant įvardijo krepšinio treneris Purlys.

Taip kaip jis dabar žaidžia, nežinau kas jį galėtų sustabdyti. Lyginant su Mike‘u Jamesu, Shane‘u Larkinu, aš imčiau Evansą. Tie žaidėjai jie yra individualiai stiprūs, viskas gerai. Bet Evansas gali žaisti be kamuolio. Jeigu to reikia jis 15 minučių gali būti šešėlyje.

Čia tik kaip pavyzdį sakau apie tuos Eurolygos top žaidėjus, Larkinas, Jamesas, kiti lyderiai, jie nemoka taip gerai žaisti be kamuolio. Jie nuolatos nori būti komandos lyderiais, dažnai prameta metimus vieną po kito, pas juos tikrai kartais nėra tų stabdžių.

Pas Evansą tikrai to nėra. Jis sugeba save pagauti kai būna geros formos. Jis nemeta tų metimų jeigu kažkiek blogiau jaučiasi. Sugeba labiau įtraukti komandos draugus, yra labiau komandiškas. Labiau komandinį žaidimą demonstruojančio super individualiai stipraus žaidėjo aš Eurolygoje jau seniai nesu matęs.“

Nors daugelis krepšinio specialistų įsitikinę, kad Evanso honoraras kitą sezoną turėtų augti virš pusantro milijono eurų, Tomas Purlys neatmeta galimybės, kad „Žalgirio“ organizacijai yra vilčių išsaugoti vieną geriausių Europoje žaidžiančių krepšininkų.

Bet vien pinigų tam gali ir nepakati.  

„Gal kitoje komandoje jis matys didesnę perspektyvą, bet tai yra ir vadybos klausimas, „Žalgirio“ biudžeto klausimas, – laidoje svarstė Purlys. – Aplink jį surinkti konkurencingą komandą, jeigu jis matys, kad „Žalgirio“ komanda stiprinasi…

Visiškai nenubraukčiau, kad jau nėra jokių galimybių jį matyti „Žalgiryje“ ir kitą sezoną.“

Pasidalinti