Nepakartojamas finalas: šešių įvarčių bei baudinių trileryje – Messi svajonės išsipildymas

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Lionelis Messi (Reuters-SCANPIX nuotr.)

Lionelis Messi užkopė į išsvajotąją viršūnę – Argentina po 36 metų pertraukos tapo pasaulio futbolo karaliais.

Argentiniečiai fantastiškame pasaulio pirmenybių finale per baudinių seriją palaužė titulą gynusią Prancūziją. Pagrindinis mačo laikas baigėsi 2:2, o pratęsimas – 3:3.

Pirmieji baudiniai buvo paskirti abiejų komandų lyderiams. Tiek Kylianas Mbappe, tiek Messi nepriekaištingai išpildė savo progas (1:1).

Antrajame patikrinime suklupo prancūzas Kingsley Comanas, kurio smūgį atrėmė Emiliano Martinezas. Paulo Dybala išvedė Argentiną į priekį (2:1).

Trečiasis bandymas prancūzams irgi buvo nesėkmingas – 22-ejų Aurelienas Tchouameni nepataikė į vartų plotą. Tuomet Leandro Paredesas dar labiau padidino Argentinos persvarą (3:1).

Ketvirtąjį prancūzų baudinį mušė Randalas Kolo Muani ir neklydo, bet Gonzalo Montielis taip pat buvo tikslus ir Argentina šventė pergalę.

Paskutinį kartą Argentina pasaulio čempione tapo 1986 m. Tada rinktinę į priekį vedė legendinis Diego Maradona.

Argentina tapo ketvirtąja pasaulio šalimi, kuriai pavyko pasaulio čempionatą laimėti bent 3 kartus. Po keturis kartus titulą laimėjo Italija ir Vokietija, o lyderė Brazilija turi 5 trofėjus.

Kas gi kitas, jei ne Messi, tapo vienu iš čempioniško pasirodymo kalvių.

Paskutinį kartą pasaulio pirmenybėse žaidęs Messi tapo ir daugiausiai įvarčių bei rezultatyvių perdavimų atlikusiu žaidėju turnyro istorijoje. 21 kartą tiesiogiai prie įvarčio prisidėjęs argentinietis aplenkė vokiečius Miroslavą Klose.

Auksinį batelį iš Kataro parsiveš Mbappe, kuris čempionatą baigė su 8 įvarčiais ir 2 rezultatyviais perdavimais. Messi liko antras – 7 įvarčiai, 3 rezultatyvūs perdavimai.

23 min. Angelis Di Maria kairiajame krašte vienas prieš vieną suklaidino Ousmane’ą Dembele, įsiveržė į baudos aikštelę, o po kontakto arbitras Szymonas Marciniakas paskyrė 11 m baudinį. Prie atžymos stojęs Messi šaltakraujiškai pergudravo Hugo Llorisą.

36 min. argentiniečius persvarą dvigubino Di Maria, kuris atsidūrė puikios kontratakos smaigalyje. Prancūzijos desperaciją pirmajame kėlinyje iliustravo ir veiksmai, ir statistika: 0 smūgių ir pakeisti Olivier Giroud su Ousmane’u Dembele.

Antrajame kėlinyje prancūzai ir toliau nerado savo žaidimo ir su kiekviena minute Argentina jau artinosi titulo link. Tačiau netikėtai rungtynių eigą pakeitė dar vienas 11 m baudinys.

80 min. Nicolasas Otamendi nugriovė baudos aikštelėje varžovą ir Kylianas Mbappe tiksliu baudiniu suteikė prancūzams viltį. Jau po minutės prancūzai apvertė viską aukštyn kojomis – Mbappe dar sykį nuginklavo Emiliano Martinezą.

Per likusį pagrindinį mačo laiką Prancūzija artinosi prie trečiojo įvarčio, o pakrikusi Argentina bandė laikytis. Aštuonios minutės pridėto laiko dar vieno įvarčio nepateikė, tad ekipos kėlėsi į pratęsimą.

Neįtikėtiną dramą pažėrė antrasis pratęsimo kėlinys. 109 min. Argentina pasileido į greitą ataką – Lautaro Martinezas smūgiavo į vartus, kamuolys buvo blokuotas, bet atšoko tiesiai Messi po kojomis. Nors vienam iš gynėjų pavyko išmušti kamuolį iš vartų, bet žaidimo įrankis jau buvo peržengęs liniją, tad Argentina išsiveržė į priekį.

Jei jau atrodė, kad visa intriga jau išsemta, 118 min. Mbappe pabandė smūgiuoti iš toli bei pataikė argentiniečiui į ranką – 11 m baudinys. Taip Mbappe pelnė savo trečiąjį įvartį ir tapo vos antruoju tai padariusiu šio čempionato žaidėju.

Kylianas Mbappe (ZUMAPRESS.com-SCANPIX nuotr.)

Mbappe tapo antruoju žaidėju pasaulio čempionato finalų istorijoje, pasižymėjusiu trimis įvarčiais. 1966 m. tai padarė anglas Geoffas Hurstas.

Be to, Prancūzijos lyderis per du pasaulio čempionato finalus sumušė keturis įvarčius. Tai – geriausias rezultatas istorijoje.