Nelietuvišką krepšinį žaidžiantys 18-mečiai triumfavo turnyre Ispanijoje

Tomas Purlys (LKL nuotr.)

Lietuvos 18-mečių vaikinų rinktinė šeštadienį Suomijoje pradės kovas Europos čempionate.

Pasirengimą tęsianti Tomo Purlio vadovaujama komanda rungtyniavo Ispanijoje vykusiame turnyre. Tris vakarus iš eilės rungtyniavę Lietuvos krepšininkai laimėjo visas savo akistatas ir tapo turnyro nugalėtojais.

Penktadienį Lietuvos 18-mečiai 78:68 nugalėjo bendraamžius iš Graikijos, šeštadienį – 88:69 susidorojo su italais, o lemiamoje kovoje dėl titulo 83:79 susitvarkė ir su turnyro šeimininkais ispanais.

13 žaidėjų komandoje turintis Purlys po kartą davė pailsėti Gantui Križanauskui, Kasparui Jakučioniui bei Nedui Raupeliui.

Lemiamoje kovoje su ispanais Lietuvos ekipai Jakučionis surinko 19 taškų ir 6 atkovotus kamuolius, Mantas Juzėnas pridėjo 14, o Križanauskas – 13 taškų. Lietuviai laimėjo nepaisant prasto taiklumo iš toli. Tikslą pasiekė vos 6 iš 27 mestų tritaškių. Identišku taiklumu pasižymėjo ir ispanai.

Abi komandos susikaus ir Europos pirmenybių grupių etape. Taip pat D grupėje varžysis turnyro šeimininkai suomiai, su kuriais Lietuvos komanda pradės pirmenybes, bei Slovėnijos komanda.

Purlio vadovaujama komanda žaidžia neįprastą Lietuvos mokyklai krepšinį. To dar prieš turnyrą Ispanijoje neslėpė ir pats rinktinės treneris.

„Kas mėgstate statinį lietuvišką krepšinį – mūsų geriau nežiūrėkite.“

Komanda dar dvi dienas treniruosis Vilniuje, o ketvirtadienį išskris į Suomiją, kur šeštadienį pradės savo kelią link titulo gynybos. Ši karta prieš du metus tapo Europos U16 čempionato nugalėtojais.