Nelengvą vaidmenį prisijaukinantis Dimša: „Nebe taip lengva mane užspausti“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 5 min skaitymo trukmė
Tomas Dimša (Eriko Ovčarenko/BNS nuotr.)

Naują vaidmenį Kauno „Žalgiryje“ bandantis perprasti Tomas Dimša pergalės spinduliuose būti nenori bei ragina komandą žvelgti į kitus iššūkius.

Penktadienį kauniečiai namuose 79:75 palaužė Vitorijos „Baskonia“ bei nutraukė penkių pralaimėtų rungtynių seriją.

„Geros nuotaikos, – po mačo sakė Dimša. – Gal žaidimas nelabai gražus, turėjome vis tiek duobelę, išlipome iš jos… tačiau tuo niekas nesibaigia. Nebuvome iki jos nieko pralošę, nebuvome nieko ir laimėję, tad dabar grįžome, žiūrime į kitas rungtynes, stengiamės ir kovojame.“

Pralaimėjimų serija ir alinantis ritmas pastaruoju metu kamavo „Žalgirį“, o visos akys krypo į perimetro liniją, kurioje tenka verstis be Keenano Evanso ir Isaiah Tayloro.

Dimša po netekčių buvo priverstas žymiai dažniau perimti įžaidėjo funkcijas aikštėje. Be to, tikru įžaidėju negalima vadinti ir Luko Lekavičiaus, kurio žaidimas pirmiau yra orientuotas į taškų rinkimą.

„Žalgiris“ šeštose rungtynėse paeiliui nepasiekė 80 taškų atžymos, tačiau šįkart puolimas atrodė bent minimaliai sklandesnis: 13 rezultatyvių perdavimų, 7 klaidos, 8 tritaškiai.

„Be abejo, su kiekvienomis rungtynėmis ateina pasitikėjimas, – apie dirigavimą komandos puolimui sakė Dimša. – Kaip bebūtų, reikia sakyti tiesą – nesu tikras įžaidėjas ir man tikrai nėra lengva. Normalu, visi tą mato, bet kiekvieną dieną vis geriau jaučiuosi toje pozicijoje. Manau, kad ne taip lengva jau mane užspausti, nors nėra jie tokie spaudėjai per visą aikštę.

Kažką iš kiekvienų rungtynių pasiimu, bandau padaryti kaip geriau. Puolime dalinomės kamuoliu, visi žaidėme aštriai. Kiekvienas nebijojo mesti, pramečiau aš metimų, bet kitose rungtynėse mes jų net nemesdavome. Nėra visiškai tiesa, bet kartais geriau blogas metimas nei išvis nemesti. Šiandien visi buvo agresyvūs, dalinosi kamuoliu.“

Vis tik pati „Baskonia“ Kaune buvo sulaikyta nuo sau įprastų puolimo skaičių. Vidutiniškai po daugiau nei 85 taškus renkanti Ispanijos komanda šįsyk liko per 10 taškų nuo šio skaičiaus.

„Treneriai paruošia gerą planą kiekvienoms rungtynėms ir nuo mūsų priklauso, ar mes jį gerai įvykdome, – apie gynybą kalbėjo Dimša. – Šiandien tą planą įvykdėme gerai, vis tiek buvo klaidelių, atidavėme kažko, ko neturėjome būti. Tačiau žinojome, kad „Baskonia“ išvykoje ne tokia gera komanda kaip namuose. Stengėmės išmušinėti juos iš savo vėžių, daugumoje atvejų tai pavyko.“

Varžovų gretose rezultatyviausiai sužaidė vienas tiesioginių Dimšos oponentų Markusas Howardas, kuris pasižymėjo 15 taškų ir 12 naudingumo balų.

Howardas debiutiniame Eurolygos sezone renka net po 15,9 taško. Dimša pakomentavo, kokį įspūdį jam paliko žaidimas prieš šį gynėją.

„Jau antrą kartą žaidžiu prieš jį, pirmose rungtynėse pavyko jį išjungti, o šiose rungtynėse vis tiek kažkiek pristabdėme, – sakė Dimša. – Tu negali visiškai sustabdyti žaidėjo, kuris turi žalia šviesą, atbėga ir meta iš 8-9 metrų. Tu negali visiškai jo sustabdyti, jis mes tuos sudėtingus metimus. Iš dalies, kartais net geriau, kad jis juos meta, o ne lipti ant jo ir duoti prasiveržimus. Arnas gerai tvarkėsi, aš padariau klaidų, daviau jam išsimesti metimą. Kad ir sunkų, bet daviau. Ne viską išjungėme, bet pavyko pristabdyti.“

Dramatiškoje rungtynių atomazgoje svarų žodį turėjo ir pats Dimša, kuris likus paskutinėmis sekundėmis stojo mesti dviejų baudų. Jos buvo taiklios bei įtvirtino „Žalgirio“ pranašumą, kuris šoktelėjo nuo 2 iki 4 taškų.

„Tiesiog ėjau su tokiu nusiteikimu, kad ramiai, – epizodo nesureikšmino gynėjas. – Jaučiausi kaip ir prieš kiekvienas baudas, mintys buvo ten, kur ir turi būti, nieko stebuklingo neįvyko.“

Žalgiriečių dabar laukia dvejos „Betsafe-LKL“, o kitą savaitgalį laukia pirmoji kova dėl titulo – Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketvertas.

Kas svarbiausia Kauno ekipai prieš išvyką į Šiaulius?

„Reikia dar daugiau visą žaidimą tobulinti, visi turime būti aštrūs, visi turime nebijoti iniciatyvos. Ir Edgaras, ir treneriai sako, kad visi turi šansą ir turi nebijoti žingsnio į priekį. Ne visada viskas pavyks, bet kitos dvejos rungtynės yra labai svarbios, negali būti atsipalaidavimo, nes norime įeiti į dar geresnę formą prieš KMT“, – sakė Dimša.

Daugiau:

Pasidalinti