Neįtikėtinai vartus apgynęs Gunokas lyginamas su anglų futbolo legenda

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Mertas Gunokas (Scanpix nuotr.)

Turkijos rinktinė netikėtai įveikė Austrijos futbolininkų pasipriešinimą paskutinėse Europos čempionato aštuntfinalių rungtynėse. Susitikimo didvyriu tapo turkų vartininkas Mertas Gunokas, neįtikėtinai apgynęs savo vartus paskutinę mačo minutę.

Turkijos ekipa pirmavo po dviejų Meriho Demiralio įvarčių, tačiau atsilikimą sušvelninę austrai pačioje mačo pabaigoje turėjo nuostabų šansą rezultatą išlyginti.

Einant paskutinei teisėjo pridėto laiko minutei Christophas Baumgartneris sulaukė puikaus perdavimo iš krašto ir visiškai laisvas smūgiavo galva iš arti. Fenomenalius refleksus pademonstravo Turkijos komandos vartų sargas Gunokas ir nukreipė kamuolį į kampinį.

Šis epizodas jau vadinamas vienu įspūdingiausių vartų išgelbėjimų per visą čempionato istoriją. Austrijos rinktinės strategas Ralphas Rangnickas po mačo palygino varžovų vartininką su legendiniu Anglijos rinktinės vartų sargu Gordonu Banksu, kuris laikomas vienu geriausių vartininkų istorijoje.

„Neturėjome pakankamai sėkmės. Tikiu, kad jei rungtynės būtų persikėlusios į pratęsimą, būtume pasiekę pergalę. Turėjome užtektinai laiko, kad išlygintume rezultatą, bet sunku, kai kai jie turi Gordoną Banksą vartuose.“

Su legendiniu Bansku vartuose Anglijos rinktinė pasiekė vienintelė triumfą istorijoje didžiuosiuose futbolo turnyruose. Namuose rungtyniavę anglai triumfavo 1966 metų Pasaulio čempionate.

Savo komandos vartininkui gražių žodžių negailėjo ir abiejų Turkijos įvarčių autorius Demiralis.

„Negalėjau patikėti savo akimis – tai vienas geriausių vartų išsaugojimų, kokius esu matęs. Jis to nusipelnė. Mertas yra vyriausias mūsų komandos žaidėjas. Jis visada mus vedė į priekį. Esu labai laimingas dėl tokios puikaus jo epizodo.“

Visą karjerą Turkijoje praleidęs 35-erių vartininkas nuo 2021 metų atstovauja Stambulo „Bešiktaš“ ekipai.

Pasidalinti