Neįtikėtina JAV U17 rinktinė ir turnyro MVP – olimpinio čempiono sūnus

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Turkijoje vykusiame Pasaulio vaikinų U17 krepšinio čempionate eilinį kartą triumfavo JAV rinktinė.

Nuo 2010 metų pradėtose organizuoti septyniolikmečių pasaulio pirmenybėse septintą kartą iš tiek pat galimų ant aukščiausios pakylos lipo jaunieji JAV krepšininkai.

Amerikiečių triumfas turnyre buvo daugiau nei solidus – visos čempionato rungtynės laimėtos vidutiniu 64 taškų skirtumu.

Įspūdingiausia pergalė buvo pasiekta čempionato aštuntfinalyje, kuomet Filipinų komanda buvo sutaršyta net 141:45. Neįprastas rezultatas švieslentėje degė ir po pusfinalio akistatos su Lietuvos skriaudėjais, Naujosios Zelandijos krepšininkais – 145:65.

JAV U17 rinktinė ne tik laimėjo visas iki šiol rengtas pirmenybės, bet dar nėra patyrusi nei vienos nesėkmės. Jų pergalių ir pralaimėjimų balansas yra 50-0.

Visi 12 JAV žaidėjų čempionate rungtyniavo vidutiniškai bent po 10 minučių ir nei vieno krepšininko vidutinis laikas ant parketo nesiekė 21-os minutės.

Labiausiai net komandoje išsiskyrė čempionato MVP tapęs Cameronas Boozeris – 20,1 taško, 9,9 atkovoti kamuoliai ir 30,6 naudingumo balų per 20 min. aikštelėje.

Jis yra ilgamečio NBA krepšininko, 2008 metų olimpinių žaidynių čempiono, Carloso Boozerio sūnus. Įdomu, kad JAV rinktinėje žaidė ir jo brolis dvynys Caydenas. Pastarojo rodikliai buvo gerokai kuklesni – 4,9 taško, 2,4 atkovoto kamuolio, 6,4 rezultatyvaus perdavimo ir 12,1 naudingumo balo per 18 minučių ant parketo.

Lietuvos septyniolikmečiai apmaudžiai ketvirtfinalyje krito prieš Naujosios Zelandijos bendraamžius ir pirmenybėse iškovojo penktą vietą.

Pasidalinti