Tayloro situaciją pakomentavęs Maksvytis – apie „Olympiacos“ ir reakciją po pralaimėjimo „Rytui“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Kazys Maksvytis (zalgiris.lt nuotr.)

Kazio Maksvyčio vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį sieks Eurolygoje iškovoti trečią pergalę iš eilės bei dar labiau sustiprinti savo šansus patekti į atkrintamąsias, tačiau kauniečių šįkart laukia sunki užduotis.

Praeitą savaitę abejas Eurolygos rungtynes laimėjusiam „Žalgiriui“ šįkart teks kietesnis riešutas – vienvaldžiai turnyro lyderiai Pirėjo „Olympiacos“ su Saša Vezenkovu priešakyje.

Pirmoji komandų akistata Graikijoje spalį baigėsi „Olympiacos“ triumfu 90:80. Vezenkovas tąkart į kauniečių krepšį suvertė 23 taškus ir atkovojo 14 kamuolių.

„Laukia labai stiprus varžovas, Eurolygos lyderis. Panašiai kalbėjome ir prieš pirmas rungtynes, kad tai, mano nuomone, yra geriausią krepšinį žaidžianti komanda, – varžovus vertino Maksvytis. – Labai daug automatizmo, susižaidę tiek puolime, tiek gynyboje. Jų puolime kamuolys juda labai gerai, gynyboje išnaudoja savo stipriąsias puses, jaučia vienas kitą.“

Bus nelengvas iššūkis, bet kito kelio neturime. Jeigu galvojame apie atkrintamąsias, reikia bandyti paimti tašką.

Sunkų iššūkį 6-9 vietas užimantis „Žalgiris“ pasitiks po labai nesėkmingo savaitgalio LKL, kuomet Maksvyčio auklėtiniai ne tik nusileido principiniam varžovui „Rytui“, bet ir vėl neteko šlaunies traumą patyrusio bei pastaruoju metu įspūdingai žaidusio Isaiah Tayloro.

„Jo situacija kol kas yra neaiški, – įžaidėjo sveikatą komentavo strategas. – Šiandien dar nieko negaliu pasakyti, žiūrėsime treniruotėje. Viskas labiau paaiškės rytoj ryte.“

– Kokia buvo komandos reakcija po pralaimėjimo „Rytui“ treniruotėse?

– Reakcija tokia, kokia buvo. Visi esame nusivylę, nesinori teisintis dėl krūvių ir panašiai, tačiau nebuvome 100 procentų rungtynėse. Stengėmės, kovojome, bet pralaimėjome. Tikiuosi, kad dabar būsime geresni.

– „Olympiacos“ turi geriausią puolimo, antrą geriausią gynybos reitingą bei šį sezoną išlaiko stabilumą. Jus asmeniškai stebina, kad „Olympiacos“ šioje sezono stadijoje galima vadinti geriausia Europos komanda?

– Nestebina, nes jie išlaikė branduolį. Bandė pasistiprinti geresniais žaidėjais, viskas nušlifuota pas juos. Tęstinumas ir pastovumas yra gerai.

– Pirmajame susitikime niekaip nesustabdėte Saša Vezenkovo. Kur jo išskirtinumas, kad šį sezoną jam anksčiau laiko galime jam įteikti MVP titulą?

– Jo puolimo savybės. Jis gerai skaito žaidimą, turi labai gerą metimą. Išnaudoja save įvairiose situacijose, susirenka pigių taškų, gerai žaidžia be kamuolio, pelno taškus nesumušęs kamuolio ant parketo. Čia ir yra jo išskirtinumas.

– Jeigu „Olympiacos“ turi aiškų MVP puolime, tai atrodo, kad turi ir savo MVP gynyboje –Thomasą Walkupą. Anksčiau minėjote, kad Cory Higginsą norėtumėte turėti savo komandoje. Turbūt tokio stiliaus krepšininkas kaip Walkupas irgi yra kiekvieno trenerio svajonė?

– Be abejo. Jis atlieka daug darbo. Gynyboje jis cementuoja, kamšo kitų komandos draugų klaidas, puolime – gerai dalinasi kamuoliu, kontroliuoja žaidimą. Vienas iš topinių Eurolygos žaidėjų.

– Georgios Bartzokas išsiskiria savo rotacijomis. Kodėl Pirėjuje tai veikia, o kiti treneriai to nebando?

– Kad jis tą daro, žinome. Gal ateityje ir bus tai bandoma, visi lygiuojasi į geriausius. Žaidėjai gal net treniruojasi tokiais krūviais, žino savo vaidmenis ir jiems tai sekasi.

– Per paskutinius 10 turų „Olympiacos“ pralaimėjo tik Milano klubui. Ką galima pasiimti iš to mačo?

– Milanas pasižymi gera gynyba, fiziškumu, o ir patys gerai pataikė. Visų pirma, reikia tikėti, atakuoti jų silpnas vietas. Visos komandos nemėgsta fiziškumo ir geros gynybos. Reikia primesti savo žaidimą.

Pasidalinti