NBA – stringantys čempionai ir veterano klasė

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Stephenas Curry (Twitter nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) puikią formą toliau demonstruoja Finikso „Suns“, o savo žaidimo neatranda čempionų titulą ginantys „Golden State Warriors“.

„Warriors“ (3-5) išvykoje 109:116 nusileido Majamio „Heat“ (3-5) bei lieka be pergalių varžovų teritorijose.

Visas tris pergales čempionai nuskynė namuose, o išvykoje patyrė 4 nesėkmes. Be to, tai buvo jau 3 iš eilės „Warriors“ pralaimėjimas.

Pergalės nepavyko iškovoti net kai retą trigubą dublį surinko komandos lyderis Stephenas Curry. Tai buvo 10 kartas per visą gynėjo karjerą.

Curry per 34,5 minutės pasižymėjo 23 taškais (3/4 dvit., 4/10 trit., 5/5 baudų), 13 rezultatyvių perdavimų ir 13 atkovotų kamuolių.

„Heat“ į priekį vedė Jimmy Butleris, kuris per 37 minutes surinko 23 taškus (4/10 dvit., 2/7 trit., 9/9 baudų), atkovojo 6 kamuolius ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Likus 5 minutėms Curry tritaškis suteikė „Warriors“ pranašumą (107:104). Į tai šeimininkai atsakė Duncano Robinsono tritaškiu, o likus 2 minutėms Butleris įvertė dvitaškį su pražanga (112:109).

„Warriors“ turėjo neblogus šansus išsigelbėti, bet Curry prametė tritaškį, Klay Thompsonas taip pat mėtė pro šalį, o Butleris įtvirtino „Heat“ pergalę.

„Heat“: Maxas Strusas 24 (4/10 trit.), Jimmy Butleris 23, Bamas Adebayo 19 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Duncanas Robinsonas 17.
„Warriors“: Stephenas Curry 23 (13 atk. kam., 13 rez. perd.), Andrew Wigginsas 21, Klay Thompsonas 19.

Kitame mače „Suns“ (6-1) pasiekė penktą pergalę paeiliui, 116:107 įveikdami Minesotos „Timberwolves“ (4-4).

Finikso ekipa nežada paleisti pozicijos, kurią sugebėjo pasiekti per praėjusį sezoną. Tada „Suns“ tapo geriausia NBA reguliariojo sezono komanda (64 pergalės, 18 pralaimėjimų).

Po 6 pergales šiuo metu turi 3 NBA komandos: „Suns“, Jutos „Jazz“ ir Milvokio „Bucks“.

Užtikrintą formą nuo pat sezono pradžios demonstruoja „Suns“ atakų generolas Chrisas Paulas. 37-erių veteranas per pastarąsias dvejas rungtynes atliko 27 rezultatyvius perdavimus, o efektyvumas verčia žavėtis – padarė vos 1 klaidą.

Iš viso Paulas per 34 minutes surinko 15 taškų (4/10 dvit., 1/5 trit., 4/6 baudų), atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 8 kamuolius.

Be to, Paulas pelnė jau 21 tūkstantį karjeros taškų. NBA jis žaidžia nuo 2005 metų.

Smaginosi ir vietą starto penkete užsitarnavęs Cameronas Johnsonas, kuris per 33 minutes surinko 29 taškus (3/6 dvit., 7/11 trit., 2/3 baudų), atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 1 kamuolį.

„Timberwolves“ bandė gelbėti Anthony Edwardsas ir Karlas-Anthony Townsas, kurie sumetė po 24 taškus.

Minesotos ekipa patyrė antrą nesėkmę paeiliui, o lengviau nebus – kitame mače laukia susitikimas su Giannio Antetokounmpo vedamais Milvokio „Bucks“.

„Suns“: Cameronas Johnsonas 29, Mikalas Bridgesas 19, Devinas Bookeris 18 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), Chrisas Paulas 15.
„Timberwolves“: Anthony Edwardsas (8/21 met.) ir Karlas-Anthony Townsas (10 atk. kam., 7 rez. perd.) po 24, Nazas Reidas 13, Jaylenas Nowellas 10.