NBA skautų šviesoje – pirmoji „Lietkabelio“ pergalė Europos taurėje

Jamelas Morrisas (Panevėžio Lietkabelio nuotr.)

Nukraujavęs Panevėžio „Lietkabelis“ (1-1) iškovojo pirmąją pergalę Europos taurėje.

Nenado Čanako auklėtiniai namuose 80:76 (21:19, 23:9, 15:22, 21:26) nugalėjo Ulmo „Ratiopharm“ (1-1).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Lietkabelis“ turėjo dviženklį pranašumą (61:50), tačiau „Ratiopharm“ spurtavo 12:0 ir perėmė iniciatyvą (62:61). Likus keturioms minutėms vokiečiai dar padidino savo persvarą (68:65).

Prie sienos priremti panevėžiečiai ėmė gelbėtis – 5 taškai be atsako grąžino pranašumą (70:68). Prasidėjus paskutinei minutei „Lietkabelis“ jau artinosi pergalės link (75:70), bet Nicolasas Bretzelis pataikė dvitaškį, o po krepšiu užfiksuota pražanga prieš kitą žaidėją suteikė svečiams dar du papildomus taškus (74:75).

N. Čanakas paprašė minutės pertraukėlės, o po jos kertinį tritaškį likus 29 sek. pataikė Vytenis Lipkevičius (78:74). Po tokio smūgio vokiečiai nebeatsigavo.

Panevėžiečiai reabilitavosi po nesėkmingo starto turnyre. Praėjusią savaitę „Lietkabelis“ Rygoje 71:82 nusileido Slobožanskės „Prometey“.

Šiose rungtynėse į aikštę neišbėgo traumą patyręs vienas šeimininkų lyderių Željko Šakičius. Taip pat neregistruotas buvo Nikas Stuknys.

Pasak komentatoriaus Roko Grajausko, rungtynes Panevėžyje stebėjo 10 skautų iš NBA, tarp kurių ir Denverio „Nuggets“ dirbantis Martynas Pocius. Jų dėmesį kaustė talentingi jaunieji žaidėjai: Juanas Nunezas, Paulius Murauskas ir Mantas Rubštavičius. Pastarajam ESPN prognozuoja 56-ąjį šaukimą 2023 m. NBA naujokų biržoje.

Martynas Pocius Panevėžyje (Lietkabelio Nuotr.)

Šeimininkus į pergalę vedė Gyorgijus Golomanas, kuris per 22 minutes surinko 13 taškų (5/6 dvit., 0/2 trit., 3/3 baudų), 4 atkovotus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir 16 naudingumo balų.

Nepaisant netekčių, nuo pirmųjų minučių „Lietkabelio“ puolimas klojosi iš natų. Vis tik varžovai irgi neatsiliko ir antrajame kėlinyje įgijo minimalų pranašumą (27:26).

Tuomet „Ratiopharm“ puolimas penkioms minutėms visiškai užtilo, o „Lietkabelis“ per tą laiką sumetė 16 taškų be atsako (42:27). Itin solidžiai atrodė G. Golomanas ir Benas Griciūnas, kurie kartu įmetė 16 taškų.

Po pertraukos vokiečiai grįžo su užduotimi naikinti deficitą, o „Lietkabelis“ per anksti atsipalaidavo. Svečiai laimėjo atkarpą 14:2, po kurios panevėžiečių pranašumas ištirpo iki vienženklio (53:45). Ketvirtojo kėlinio dramoje savo pranašumą įrodė šeimininkai.

„Lietkabelis“: Jamelas Morrisas 14 (4/9 dvit.), Gyorgijus Golomanas 13, Kristianas Kullamae 12 (6 rez. perd.), Benas Griciūnas 11 (6 atk. kam.)

„Ratiopharm“: Robinas Christenas 19, Joshas Hawley 13, Nicolasas Bretzelis 12.