NBA – pirmoji „Lakers“ pergalė ir M. Jordano tempą fiksuojantis L. Dončičius

Russellas Westbrookas ir LeBronas Jamesas (Lakers Twitter nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) pergalių sąskaitą pagaliau atsidarė Los Andželo „Lakers“ (1-5).

Darvino Hamo auklėtiniai namuose 121:110 (26:31, 29:20, 38:34, 28:25) nugalėjo Denverio „Nuggets“ (4-3).

„Lakers“ ekipos lyderiai LeBronas Jamesas ir Anthony Davisas žengė į aikštę, nepaisant to, kad pirmasis jaučia pėdos skausmus, o antrasis – nugaros.

L. Jamesas per 35 minutes surinko 26 taškus (8/17 dvit., 2/5 trit., 4/5 baudų), atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius.

Kol kas LeBronas yra vienas iš trijų žaidėjų, kurie renka bent po 25 taškus, 7 atkovotus kamuolius ir 7 rezultatyvius perdavimus. Tokia statistika dar gali didžiuotis tik Pascalis Siakamas ir Luka Dončičius.

A. Davisas per 37 minutes pelnė 23 taškus (10/18 dvit., 3/4 baudų), atkovojo 15 kamuolių ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

„Nuggets“ į priekį vedė Nikola Jokičius, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 23 taškai (7/11 dvit., 1/5 trit., 6/7 baudų), 14 atkovotų kamuolių ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

„Lakers“: LeBronas Jamesas 26, Anthony Davisas 23, Lonnie Walkeris ir Russellas Westbrookas (8 atk. kam., 8 rez. perd.) po 18, Austinas Reavesas 10.
„Nuggets“: Nikola Jokičius 23, Jamalas Murray 21, Aaronas Gordonas 18, Michaelas Porteris 17.

Įspūdingas Luka Dončičiaus pasirodymas garantavo Dalaso „Mavericks“ (3-3) pergalę.

„Mavericks“ savo aikštėje 114:105 (29:34, 31:26, 28:23, 26:22) nugalėjo Orlando „Magic“ (1-6).

L. Dončičius per 37 minutes suvertė 44 taškus (15/17 dvit., 2/9 trit., 8/14 baudų), atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 3 kamuolius.

Slovėnas yra vienas iš trijų NBA žaidėjų, kurie fiksuoja bent 25 taškų, 7 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvių perdavimų vidurkius. Tokia statistika gali pasigirti tik Pascalis Siakamas ir LeBronas Jamesas.

Per pirmuosius šešis reguliariojo sezono mačus L. Dončičius nebuvo įmetęs mažiau nei 30 taškų. Tokį tempą paskutinį kartą demonstravo Michaelas Jordanas, kuris lygiai taip pat sezoną pradėjo dar 1986 m.

„Galėjai nujausti, kad jis pasiruošęs, – L. Dončičiaus pasirodymą komentavo vyr. treneris Jasonas Kiddas. – Jis išėjo ir nustatė rungtynių toną.“

Pirmasis 2022 m. NBA naujokų biržos šaukimas Paolo Banchero svečiams per 32 minutes surinko 18 taškų (5/14 dvit., 1/6 trit., 5/8 baudų), 4 rezultatyvius perdavimus ir 3 atkovotus kamuolius.

„Mavericks“: Luka Dončičius 44, Timas Hardaway 21, Dorianas Finney-Smithas 13, Spenceris Dinwiddie 12.
„Magic“: Paolo Banchero 18, Bolas Bolas 16 (11 atk. kam.), Wendellis Carteris ir R.J. Hamptonas po 15.