NBA: Giannis prieš Dončičių, Moranto trigubas dublis ir marškinėliai Rose’ui

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Giannis Antetokounmpo ir Luka Dončičius (Michael McLoone-USA TODAY Sports-SCANPIX nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) įsimintiną vakarą turėjo Ja Morantas, o kitame mače akis į akį stojo Giannis Antetokounmpo ir Luka Dončičius.

Moranto vedami Memfio „Grizzlies“ (12-8) išvykoje 127:123 palaužė Niujorko „Knicks“ (9-11).

Ši pergalė leido „Grizzlies“ palypėti į trečią vietą Vakarų konferencijoje. „Knicks“ Rytuose užima 11 vietą.

Morantas per 35 minutes užfiksavo trigubą dublį – 27 taškai (9/17 dvit., 0/3 trit., 9/11 baudų), 14 rezultatyvių perdavimų ir 10 atkovotų kamuolių.

Tai – penktas jo karjeros trigubas dublis. „Grizzlies“ istorijoje tokiu skaičiumi gali pasigirti tik Marcas Gasolis.

Po rungtynių „Grizzlies“ lyderis prisipažino, kad savo marškinėlius ketino atiduoti „Knicks“ veteranui Derrickui Rose’ui. Po tokių rungtynių liko nusivylęs Moranto tėtis, kuris prašė sūnaus marškinėlių.

Galop situacija buvo išspręsta, kai tėtis gavo originalius marškinėlius, o Rose’ui buvo skirti kiti.

Morantas neveltui savo marškinėlius skyrė Rose’ui, nes pastarasis – vienas jo įkvėpėjų. Ekspertai dažnai mėgsta palyginti ir jų žaidimo stilius, kurie yra pastebimai panašūs.

„Jei atvirai, buvo keista, – kalbėjo Morantas. – Tai buvo pirmas kartas, kai jis manęs paprašė marškinėlių, tad buvo gana nejauku. Nuo pat pradžių planavau juos dovanoti Rose’ui. Teko nuvilti tėtį.“

Rungtynėse likus 26 sek. „Knicks“ dar pirmavo (123:122). Darbo ėmėsi Morantas, kuris pats pataisė savo netaiklų metimą. Tuomet šeimininkai neužpuolė, o Morantas realizavo baudą. „Knicks“ turėjo dar vieną šansą išsigelbėti, tačiau juo nepasinaudojo, o Jarenas Jacksonas baudomis įtvirtino „Grizzlies“ pergalę.

„Knicks“ ekipai Jalenas Brunsonas per 35,5 minutės surinko 30 taškų (5/14 dvit., 3/5 trit., 11/12 baudų), 9 rezultatyvius perdavimus ir 5 atkovotus kamuolius.

„Knicks“: Jalenas Brunsonas 30, R.J. Barrettas 22, Mitchellas Robinsonas 16, Juliusas Randle’as 14 (10 atk. kam., 9 rez. perd.).
„Grizzlies“: Ja Morantas 27 (10 atk. kam., 14 rez. perd.), Dillonas Brooksas 23, Jarenas Jacksonas 21, Stevenas Adamsas 16.

Kitose rungtynėse Antetokounmpo vedami „Bucks“ (14-5) 124:115 susitvarkė su Dalaso „Mavericks“ (9-10).

Antetokounmpo per 29 minutes surinko 30 taškų (11/17 dvit., 0/2 trit., 8/10 baudų), 11 atkovotų kamuolių ir 4 rezultatyvius perdavimus.

Graikas jau 133 kartą karjeroje surinko bent 30 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Tai – ketvirtas geriausias rodiklis nuo 1990 m.

Svečių gretose Dončičius per 35 minutes pasižymėjo 27 taškais (7/13 dvit., 3/7 trit., 4/9 baudų), 12 rezultatyvių perdavimų ir 5 atkovotais kamuoliais.

Šį sezoną „Mavericks“ pralaimėjo visas 5 rungtynes, kai Dončičius pelnė mažiau nei 30 taškų. Jo sezono vidurkiai siekia 33,1 taško, 8,7 atkovoto kamuolio ir 8,4 rezultatyvaus perdavimo.

Apskritai Dalaso ekipa pastaruoju metu krito į duobę – pralaimėjo 5 iš 6 paskutinių rungtynių.

„Bucks“ Rytuose užima antrą poziciją, o „Mavs“ Vakaruose nuslinko į 11 vietą.

„Bucks“: Giannis Antetokounmpo 30 (11 atk. kam.), Graysonas Allenas 25 (7/8 trit.), Jrue Holiday 16, Bobby Portisas 15.
„Mavericks“: Luka Dončičius 27 (12 rez. perd.),Spenceris Dinwiddie 22, Christianas Woodas 21, Dorianas Finney-Smithas 13.