NBA – lemiamas naujoko metimas ir „Lakers“ lyderių 69 taškai

Atlantos Hawks (USA Today Sports-SCANPIX nuotr.)

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naktis pažėrė lemiamą metimą ir puikius žvaigždžių pasirodymus.

Lygos naujokas A.J. Griffinas tapo herojumi, o Atlantos „Hawks“ (14-13) namuose per pratęsimą 123:122 palaužė Čikagos „Bulls“ (11-15).

Likus dviem sekundėms „Hawks“ lyderis Trae Youngas pataikė dvitaškį (121:119). Vis tik po minutės pertraukėlės Bogdanas Bogdanovičius sumanė prasižengti prieš tritaškį metusį DeMarą DeRozaną, kuris pataikė tris baudas (122:121).

„Hawks“ turėjo pusę sekundės išsigelbėjimui, bet jas išnaudojo su kaupu. Kamuolį iš užribio ore pagavęs Griffinas pataikė metimą ir padovanojo šeimininkams pergalę.

Beje, tai jau antras kartas šį sezoną, kai Griffinas pataiko lemiamą metimą. Prieš mažiau nei mėnesį jam pavyko per pratęsimą nukauti Toronto „Raptors“.

Nugalėtojams Bogdanovičius per 36 minutes surinko 28 taškus (4/8 dvit., 6/14 trit., 2/2 baudų), 7 atkovotus kamuolius ir 5 rezultatyvius perdavimus.

DeRozanas per 45 minutes pasižymėjo 34 taškais (10/21 dvit., 14/15 baudų), 13 atkovotų kamuolių ir 8 rezultatyviais perdavimais.

„Hawks“ Rytų konferencijoje žengia 7 vietoje, o „Bulls“ krito iki 11 pozicijos.

„Hawks“: Bogdanas Bogdanovičius 28, Trae Youngas 19 (14 rez. perd.), A.J. Griffinas 17, De’Andre Hunteris 16, Clintas Capela 15.
„Bulls“: DeMaras DeRozanas 34, Zachas LaVine’as 21, Andre Drummondas ir Derrickas Jonesas po 14.

Anthony Daviso ir LeBrono Jameso duetas nukalė Los Andželo „Lakers“ (11-15) pergalę.

Kalifornijos ekipa išvykoje 124:117 susitvarkė su lygos autsaideriais Detroito „Pistons“ (7-22).

Davisas per 36 minutes surinko 34 taškus (12/17 dvit., 0/1 trit., 10/12 baudų), 15 atkovotų kamuolių ir 7 rezultatyvius perdavimus.

Jamesas per 37 minutes pasižymėjo 35 taškais (12/18 dvit., 2/6 trit., 5/5 baudų), 5 atkovotais kamuoliais ir 5 rezultatyviais perdavimais.

„Lakers“ laimėjo 8 iš 13 pastarųjų rungtynių. Penkios pergalės per šią atkarpą pasiektos prieš „Pistons“ arba San Antonijaus „Spurs“.

Po slogaus sezono starto Los Andželo ekipa pakilo į 12 vietą Vakaruose, o „Pistons“ murkdosi Rytų konferencijos dugne.

Detroito ekipos pozityvu tapo Bojanas Bogdanovičius, per 35 minutes surinkęs 38 taškus (6/10 dvit., 6/12 trit., 8/8 baudų), 4 atkovotus kamuolius ir 2 rezultatyvius perdavimus.

„Pistons“: Bojanas Bogdanovičius 38, Jadenas Ivey 16, Sadiqas Bey 14, Alecas Burksas 11, Marvinas Bagley 10.
„Lakers“: LeBronas Jamesas 35, Anthony Davisas 34, Lonnie Walkeris 18, Russellas Westbrookas 11.