Naujasis „Žalgirio“ lyderis – apie lemtingą pokalbį su Trinchieri ir lyderio vaidmenį Kaune

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Sylvainas Francisco (BC Zalgiris Kaunas X nuotr.)

„Žalgiris“ pristatė bene svarbiausią sezono naujoką. Sylvainas Francisco bandys užpildyti didelius Keenano Evanso paliktus batus ir perimti Kauno klubo lyderio vaidmenį.

Su Kauno komanda sutaręs dėl „1+1“ sutarties, Francisco tikino, kad „Žalgiris“ yra puiki platforma krepšininkams atskleisti savo potencialą.

„Jaučiuosi puikiai ir esu laimingas būdamas čia. Labai norėjau žaisti Andrea Trinchieri treniruojamoje komandoje. Žinojau, kad „Žalgiris“ yra geras klubas. Iš tiesų, man tai vienas geriausių klubų Europoje.

Gal rezultatai ir sako ką kitą, bet tai puiki vieta tobulėti. Gali pasirodyti kitoms komandoms ir treneriams, kurie tavęs per daug daug nežino. Jaučiau, kad turiu būt ten, kur galiu gauti daugiau atsakomybės, kur treneris mane stums būti geresniu ir kur yra puiki atmosfera. Man pasitaikė labai gera galimybė.“

Gynėjas iš Prancūzijos atskleidė apie pokalbį su Andrea Trinchieri, po kurio suprato, kad nori žaisti italo vadovaujamoje komandoje.

„Buvo labai geras pokalbis, kuris truko 30-45 minutes. Jis viską sako labai atvirai. Jis kalbėjo, ko nori iš manęs ir mūsų požiūriai iš karto sutapo. Iš karto pagalvojau, kad noriu žaisti pas šį trenerį. Žinau, kad bus labai sunku, bet esu pasiruošęs. Mes abu labai norime laimėti. Man labai svarbu būti pas treneri, kuris turi tokią pat viziją kaip aš.“

Per savo karjerą 26-erių krepšininkas jau susidūrė su tokiais treneriais kaip Pedro Martinezas, Pablo Laso, Vassilis Spanoulis, o dabar dirbs su Trinchieri.

„Kartais apie tai net nesusimastai. Keliauji per komandas ir tiek. Bet visi mano treneriai buvo labai skirtingi ir iš jų išmokau daug dalykų. Kiekvienais metais, žingsnis po žingsnio, aš formuojuosi. Beprotiškai, kai pagalvoji, pas kiek nuostabių trenerių aš žaidžiau. Iš visų jų išmokau labai daug.“

Francisco kalbėjo apie savo įspūdį praėjusiame sezone debiutavus Eurolygoje, bei tikino, kad nori būti lyderis, už kurį aikštelėje kalba jo darbai.

„Esu toks žaidėjas, kuris greitai gali prisitaikyti skirtingose lygose. Pirmas mano įspūdis Eurolygoje buvo, kad visi žaidėjai yra labai dideli. Labai labai dideli. Supratau, kad tai yra senesnių žaidėjų lyga. Įžaidėjai yra patyrę, su dideliu IQ. Čia labai svarbios detalės. Turėjau greitai prisitaikyti ir galvoti, kaip parodyti savo žaidimą gynyboje ir puolime. Pasirodžiau gerai, bet man to neužtenka.

Nenoriu būti tas vyrukas, kuris turi kontroliuoti viską. Noriu būti lyderiu, kuris yra girdimas aikštelėje. Noriu atvesti komandą kaip įmanoma aukščiau.

Turiu daug patirties kaip bendrauti su kitais žaidėjais. Ne su visais tu gali iš karto bendrauti taip, kaip norėtum. Daug dalykų tu supranti su patirtimi. Noriu būti tas lyderis, kuris viską įrodo darbais ant parketo. Jei man seksis gerai, komanda seks paskui mane ir būsime viename kelyje.“

Francisco karjeroje nėra turėjęs komandos draugų iš Lietuvos, tačiau su šiais dažnai susidurdavo krepšinio aikštelėje. Gynėjas atskleidė, kad yra bendravęs su Giedriu Žibėnų, kuomet šis dirbo su Lietuvos rinktine FIBA atrankos lange.

„Bendravau su „Ryto“ treneriu per FIBA atrankos langą. Kalbėjomės viešbutyje apie daugelį dalykų. Jis yra tikrai geras treneris. Niekada negalėjau žinoti, kad atsidursiu „Žalgiryje“. Žinau, kad Lietuva – krepšinio šalis. Jūs į šį sportą žiūrite rimtai. Smagu būti čia tarp vietinių krepšininkų, kurie yra puikūs. Jie žaidžia ir Lietuvos rinktinėje. Nuostabu būti čia.

Noriu visko siekti žingsnis po žingsnio. „Žalgiris“ yra didžiausias klubas Lietuvoje, tad ir lūkesčiai yra dideli. Asmeninius tikslus aš pasilieku sau. Stengsiuosi laimėti kuo daugiau rungtynių, patekti į atkrintamąsias, o tada eisime žingsnis po žingsnio. Nekuriu sau papildomo spaudimo, bet žinau, kad su šia komanda galime nuveikti puikių dalykų.“

Pasidalinti