Naujasis puolimo lyderis: „Kažko geriau „Žalgiris“ gauti tikrai negalėjo“

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 3 min skaitymo trukmė
Andrea Trinchieri, Tyrone'as Wallace'as ir Keenanas Evansas. Širdyje žaliai balti

Kauno „Žalgiris“ išsprendė praėjusį sezoną ekipą kamavusią problemą, kuomet trūko žaidėjų, galinčių individualiomis pastangomis susikurti progą metimui sau arba komandos draugams.

Išvykusį Keenaną Evansą pakeitė visas būrys individualiai pajėgių žaidėjų. Vienas tokių – 30-metis amerikietis Tyrone’as Wallace’as, į senąjį žemyną persikėlęs prieš du metus, per kuriuos įrodė, kad Europos krepšinyje gali būti tikra taškų darymo mašina.

Wallace‘as turi NBA patirties, kai vilkėjo Los Andželo „Clippers“ (2017–2018 m. sezone pelnydavo po 9,7 taško per rungtynes), Atlantos „Hawks“ ir Naujojo Orleano „Pelicans“ marškinėlius. Viso stipriausioje lygoje sužaidė 112 susitikimų, rungtyniaudamas po kiek daugiau nei 15 minučių ir rinkdamas po 5,1 taško.

Jam taip pat teko rungtyniauti ir G lygoje, kur viso ant parketo žengė beveik 100 kartų ir vidutiniškai rinko po 18,3 taško, 5,2 atkovoto kamuolio ir 4,3 rezultatyvaus perdavimo.

30-metis gynėjas į Kauną atvyksta iš Europos taurėje rungtyniavusios Ankaros „Turk Telekom“ ekipos.

Antrame pagal pajėgumą Europos klubinio krepšinio turnyre amerikietis fiksavo 17,9 taško, 4,2 atkovoto kamuolio, 3,8 rezultatyvaus perdavimo ir 1,7 perimto kamuolio vidurkius.

Turkijoje Wallace‘o rodikliai buvo panašūs – vidutiniškai po 17,3 taško, po 5,1 atkovoto kamuolio ir po 4,9 rezultatyvaus perdavimo per rungtynes.

2022–2023 m. sezone amerikietis rungtyniavo „Paris Basketball“ ekipoje, kur vietinėje lygoje rinko po 16, o Europos taurėje – 15,7 taško.

Krepšinio treneris Tomas Purlys tiki, kad aukštus skaičius Wallace’as gali išlaikyti ir žengęs į aukštesnį lygį. Anot eksperto, kartais turint stipresnius partnerius net ir aukštesniame lygyje rungtyniauti gali būti lengviau.

„Yra pavyzdžių, kai žaidėjai parėję į aukštesnį lygį rinko panašius vidurkius. Taip, kaip jis susikuria metimus, kartais žaisti prie gerų priešininkų ir su geresniais komandos draugais yra dar lengviau. Dėmesys išsiskirstys kitiems žaidėjams – Mitchellui, Franicsco, Brazdeikiui. Nuo Maneko irgi negalės eiti į pagalbas.

Gynyba varžovų bus stipresnė, nėra net ką kalbėti. Bet tikiu, kad kartais jam gali būti netgi lengviau. Prognozuočiau, kad tai bus taškų lyderis „Žalgiryje“. Turėtų mesti apie 12-13 taškų.“

Rungtyniaudamas Europoje amerikietis per mačą vidutiniškai išsimesdavo po beveik 6 tritaškis, o jo pataikymo procentas Prancūzijoje gerokai skyrėsi nuo demonstruoto Turkijoje. Jeigu Paryžiaus komandoje Europos taurėje Wallace’as realizuodavo tik 26,9 proc. tritaškių, tai Turkijoje šis skaičius kilo iki 39,1.

Purlio teigimu, tai rodo didelį krepšininko pasitikėjimą savo jėgomis. Treneris neslėpė susižavėjimo krepšininko įgūdžių paketu bei Kauno komandos vadovybės sprendimu pasipildyti šiuo žaidėju.

„Tai, kaip jis per metus pagerino savo tritaškių procentą, rodo didelį pasitikėjimą savo jėgomis. Rizikų tikrai nebus, neis į apačią prieš jį niekas. Daug kas priklausys nuo psichologijos – ar prametus kelis metimus nepradės drebėti rankos ir nepalūš psichologiškai. Bet į tokį jis nepanašus.

Naglumo tikrai turi, įgūdžių paketas platus. Step backai, prasivežimas, atletizmas, kairė ranka. Jis žaidė pačiame aukščiausiame lygyje, tada du metus kaupė patirtį Europoje. Kažko geriau „Žalgiris“ gauti tikrai negalėjo. Pagal kainos ir kokybės santykį – tai yra wow.“

Pasidalinti