Naujas rinktinės veidas: muša daugiau nei žaidžia

Lietuvos futbolo rinktinė (BNS Foto nuotr.)

Lietuvos futbolo rinktinė po ilgos pertraukos vėl sukėlė teigiamų emocijų bangą šalyje. Jau dabar atrankos varžybas į 2024 metų Europos futbolo čempionatą galima laikyti vienomis iš sėkmingesnių, nors iki kol kas utopiškai atrodančio patekimo į čempionatą pritrūko gana daug.

Po dvejų metų pertraukos pasiekta pergalė 2:0 išvykoje prieš Bulgariją, rezultatyvios lygiosios Kaune su grupės favoritais ir „Liverpool“ žvaigždės Dominiko Szoboszlai vedamais vengrais – 4 įvarčiai per dvejas rungtynes ir visiškai naujas rinktinės veidas.

Edgaro Jankausko treniruojama komanda pradėjo žaisti modernų futbolą: aukštai pasitinkami varžovai, padidėjęs kamuolio kontrolės laikas, bekompromisė kova ir, svarbiausia, į varžovų vartus krentantys įvarčiai.

Lietuvos futbolo rinktinė dabar žaidžia rezultatyviausią futbolą šiame tūkstantmetyje. Atrankos į 2024 metų Pasaulio čempionatą G grupėje pelnyti 8 įvarčiai per 7 rungtynes (vid. 1.1). Tai yra pirmas kartas per 13 pastarųjų atrankos ciklų į didžiuosius turnyrus, kai Lietuvos rinktinė muša daugiau įvarčių nei sužaidžia rungtynių.

Arčiausiai šio pasiekimo Lietuvos futbolininkai buvo atrankoje į 2008 Europos čempionatą, kuomet pelnė 11 įvarčių per 12 rungtynių (vid. 0.9) ir atrankoje į 2010 metų Pasaulio čempionatą – 10 įvarčių per 10 rungtynių (vid. 1).

Prasčiausiai atakuoti sekėsi atrankoje į 2002 Pasaulio čempionatą – 8 rungtynėse pasižymėta tik 3 kartus (vid. 0.4). Netoli antirekordo lietuviai buvo pastarojoje atrankoje į 2022 metų Pasaulio čempionatą, kuomet sugebėjo pasižymėti 4 kartus per 8 rungtynes (vid. 0.5).

Jankausko kariaunai atrankoje į 2024 m. Europos čempionatą lieka sužaisti vienerias rungtynes – lapkričio 16 dieną  išvykoje su Juodkalnija, su kuria pirmojoje dvikovojo namuose sužaista lygiosiomis 2:2.