Namų sienas prisijaukinęs Butvilas iškovojo dar vieną karjeros pergalę

Sauliaus Čirbos nuotr.

18-metis Edas Butvilas Lietuvos teniso fanams nepaliauja dovanoti švenčių.

SEB arenos kortus prisijaukinusi 1042-oji pasaulio raketė trečiadienį „Vilnius Open 2023“ turnyre nugalėjo daugiau nei 600 vietų ATP reitinge esantį švedą Karlą Fribergą (ATP-439).

Pirmajame sete švedas išsiveržė į priekį 4:2, tačiau charakterį pademonstravęs Butvilas laimėjo keturis geimus iš eilės ir pirmą setą.

Antrajame susizgribęs Fribergas jau pirmame geime laimėjo varžovo padavimus, tačiau tuo pačiu netrukus atsakė ir Butvilas. Tuomet įsivyravo atkakli kova, tačiau dešimtajame geime „match pointo“ galimybę įgijęs 18-metis lietuvis triumfavo, kai varžovas padarė dvigubą klaidą.

Fribergas „Vilnius Open 2023“ turnyre buvo aukščiausią reitingą turėjęs tenisininkas.

Pirmą kartą karjeroje į „Futures“ kategorijos turnyro ketvirtfinalį patekęs lietuvis užsitikrino 2 ATP reitingo taškus. Dėl vietos pusfinalyje Butvilas kausis su Nyderlandų atstovu Micku Veldheeru (ATP-711).

Primename, jog praeitų metų spalį Vilniuje vykusiame „Vilnius Open by kevin.“ turnyre Butvilas iškovojo ir pirmą pergalę „Challenger“ kategorijos turnyre.

Butvilas Vilniuje dalyvauja ir dvejetų varžybose. Trečiadienį jie kartu su Tomu Vaiše ketvirtfinalyje bandys įveikti 3 pagal skirstymą Federico Bertuccioli ir Kirilo Kivattsevo pora. Dvejetų dvikova turėtų prasidėti apie 20:00 val., o ją stebėti galėsite „O, Sportas“ „Youtube“ kanale.