Mūšį su sau neįveikiama Nyderlandų rinktine lenkai pasitinka be didžiausios žvaigždės

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Pirmose šiandienos Europos futbolo čempionato rungtynėse į kovą stos Lenkijos ir Nyderlandų rinktinės.

Tai bus pirmasis susitikimas D grupėje. Grupėje dar yra čempionato favoritai prancūzai, tad pralaimėjimo kaina bet kuriai komandai būtų labai didelė.

Lenkų strategas Michalas Probierzsas šiandienos mūšyje negalės naudoti pagrindinio savo ginklo. Ilgametis rinktinės lyderis Robertas Lewandowskis dėl šlaunies traumos praleis akistatą su Nyderlandų komanda, tačiau turėtų padėti komandai kitose dvikovose.

„Barcelona“ šį sezoną rungtyniavęs puolėjas yra pelnęs 5 iš 11 Lenkijos rinktinės įvarčių Europos čempionatuose. Viso Lewandowskis su nacionalinės rinktinės marškinėliais yra pelnęs 82 įvarčius.

Nuostolių turi ir Ronaldo Koemano vadovaujama komanda. Prieš turnyrą dėl sveikatos problemų iš komandos pasitraukė „Barcelona“ atakų organizatorius Frenkie de Jongas ir Bergamo „Atalanta“ saugas Teunas Koopmeinersas.

Bolonijos komandos puolėjas Joshua Zirkzee vėlyvą rinktinės trenerio kvietimą gavo lankydamasis „Disnėjaus pasaulyje“, Floridos valstijoje, JAV.

Papildomai į rinktinę iškviestas buvo ir Dortmundo „Borussia“ krašto žaidėjas Ianas Maatsenas, kuris tuo metu laiką leido jachtoje prie vienos iš Graikijos salų. Jo tėvas Edwardas tris valandas automobiliu važiavo iš Nyderlandų į Dortmundą, kad paimtų sūnaus batelius. Prireikė dar trijų valandų kelionės, kad pristatytų juos į Volfsburgą.

Komandų tarpusavio susitikimų istorija nieko gero nežada lenkams – nuo 1980 metų 7 pergalės šventė Nyderlandų futbolininkai, o 5 mačai baigėsi lygiosiomis. Komandos iki šiandienos nei karto nebuvo susitikusios didžiuosiuose turnyruose.

Lenkijos komandai tai jau penktos Europos pirmenybės iš eilės. Per 14 mačų jie yra pasiekę dvi pergales – abi 2016 metų turnyro grupių etape.

Nyderlandai pirmą ir paskutinį kartą triumfavo čempionate, kuris vyko Vakarų Vokietijoje 1988 metais.

Koemano vadovaujama komanda pasirengimą turnyrui baigė pergalėmis 4:0 prieš Islandijos ir Kanados rinktines. Lenkai į pirmenybes vyksta nepralaimėję 8 rungtynių iš eilės, o paskutinėse pasirengimo etapo rungtynėse 3:1 įveikusi ukrainiečius ir 2:1 – Turkijos futbolininkus.

Rungtynių Hamburge, „Volksparkstadion“ arenoje prasidės 16 valandą.

Pasidalinti