Jeano Montero vedama „Valencia“ patiesė Barselonos komandą ir perėmė namų pranašumą Ispanijos pirmenybių finalo serijoje.
Permainingose rungtynėse Valensijos komanda iššvaistė 18 taškų persvarą, tačiau galiausiai išvykoje įveikė „Barceloną“ 88:80 ir finalo serijoje išsiveržė į priekį 2-1.
Trečio kėlinio pabaigoje svečiai pirmavo 71:53, tačiau įpusėjus lemiamam ketvirčiui rezultatas jau buvo lygus (73:73). Vis tik tuomet „Valencia“ surengė dar vieną spurtą ir pasiekė pergalę.
Montero nugalėtojams pelnė 29 taškus, sugriebė 5 kamuolius bei išdalino 6 rezultatyvius perdavimus. Po 13 taškų pridėjo Sergio De Larrea ir Kameronas Tayloras, o Braxtonas Key prisidėjo 12 taškų ir 8 atkovotais kamuoliais.
„Barcai“ 25 taškus pelnė ir 5 atkovotus kamuolius pridėjo Tornike Shengelia. Dario Brizuela surinko 13 taškų, o su krepšinio po šio finalo atsisveikinsiantis Janas Vesely įmetė 11 taškų.
Ketvirtas mačas vyks trečiadienį, vėl Barselonoje.