Monte Karle – 9 metus lauktas Džokovičiaus pusfinalis ir Sinnerio kerštas

Novakas Džokovičius (Scanpix nuotr.)

Du geriausi pasaulio tenisininkai Novakas Džokovičius ir Jannikas Sinneris užtikrintai žygiuoja link susitikimo finale. Penktadienį serbas ir italas Monte Karlo „Rolex Masters“ turnyre pasiekė pusfinalį.

Pirmoji pasaulio raketė Džokovičius 7:5, 6:4 nugalėjo Alexą de Minaurą, vieną iš trijų tenisininkų, kuriems šį sezoną kartą jau pralaimėjo.

Pirmajame sete tenisininkai rinkosi savo padavimus, kol de Minauras paslydo pačiu blogiausiu metu – 12-ajame geime. Antrajame sete 36-erių serbas varžovą „breikavo“ du kartus, tačiau australas čia pat sugrįždavo. Galiausiai dešimtajame geime Džokovičius ketvirtą kartą laimėjo varžovo padavimus ir mačą.

Į Monte Karlo „Masters“ pusfinalį Džokovičius pateko pirmą kartą po devynerių metų pertraukos. Tąkart, 2015 m., jis ir tapo šio turnyro čempionu.

Serbui tai buvo dešimtoji pergalė ant grunto iš eilės. Ši serija tęsiasi nuo praeitų metų „Roland Garros“ čempionato, kuriame legendinis tenisininkas iškovojo 23-ią iš visų savo 24-ių „Didžiojo kirčio“ turnyrų.

Dėl vietos finale Džokovičius šeštadienį susikaus su pastaraisiais metais strigusio, tačiau formą atgaunančio prancūzo Hugo Humberto ir norvego Caspero Ruudo poros nugalėtoju.

Prieš pat Džokovičių į „Rolex Masters“ turnyro pusfinalį pateko ir Sinneris, trijuose setuose 6:4, 6:7 (6:8), 6:3 nugalėjęs Danijos talentą Holgerį Rune.

Šie tenisininkai Monte Karle buvo susitikę ir pernai. Tąkart pusfinalyje pajėgesnis buvo Rune.

Nuo praeitų metų rugsėjo Sinneris pirmo ATP dešimtuko žaidėjus yra nugalėjęs 14 iš 16 galimų kartų. „Australian Open“ čempionas antrus metus iš eilės pirmuosiuose trijuose sezono „Masters“ turnyruose pasiekia bent pusfinalį.

Sinneris dėl vietos finale susikaus su graiku Stefanosu Tsitsipasu.