Monstriškas Valančiūno dublis pergalės komandai neatnešė

Scanpix nuotr.

Jonas Valančiūnas surinko galingą dvigubą dublį, tačiau jo Naujojo Orleano „Pelicans“ nesėkme pradėjo NBA atkrintamųjų seriją su Oklahomos „Thunder“.

Itin atkakliose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 20 kartų, tačiau galiausiai 94:92 triumfavo aikštelės šeimininkai.

Valančiūnas ant parketo praleido 29 minutes ir surinko 13 taškų (5/9 dvit., 3/4 baud.) bei sugriebė net 20 kamuolių (9 puolime), taip pagerindamas asmeninį sezono rekordą.

Be Ziono Williamsono rungtyniavusi „Pelicans“ galėjo išplėšti pergalę, bet CJ McCollumo tritaškis aidint rungtynių pabaigos sirenai buvo netaiklus.

„Thunder“ lemiamo ketvirčio pradžioje dar turėjo dviženklį pranašumą. Likus žaisti 4 minutes Herbertas Jonesas tritaškiu rezultatą išlygino, o netrukus Brandonas Ingramas išvedė Naujojo Orleano krepšininkus į priekį.

Dvi minutes komandos nesugebėjo pataikyti į krepšį, o tada Shai Gilgeous-Alexanderis pelnė 5 taškus iš eilės – 93:90. Dvitaškiu atsakė McCollumas, o „Pelicans“ prie baudų metimo linijos pasiuntė Chetą Holmgreną. Šis pataikė vieną baudos metimą ir paliko svečiams 14 sekundžių.

McCollumas pasirinko mesti tritaškį, kuris buvo netaiklus ir serijoje iki keturių pergalių į priekį išsiveržė „Thunder“ krepšininkai.

Gilgeous-Alexanderis viso surinko 28 taškus, Jalenas Williamsas pridėjo 19, o Holmgrenas įmetė 15 taškų, sugriebė 11 kamuolių ir blokavo net 5 varžovų metimus.

Naujojo Orleano komandai Trey Murphy pelnė 21, McCollumas – 20 (2/9 trit.), Valančiūnas 13 (20 atk. kam.), Brandonas Ingramas – 12 taškų (5/15 dvit., 0/2 trit.).

„Pelicans“ neišgelbėjo 52:44 laimėta kova dėl atšokusių kamuolių.

Tai buvo paskutinės NBA atkrintamųjų pirmojo etapo rungtynės. Visus 8 mačus laimėjo namuose žaidusios komandos.