Monstriškas Jokičius priartino „Nuggets“ prie istorinio kelialapio į konferencijos finalą

Nikola Jokičius (Scanpix nuotr.)

Fantastiško Nikola Jokičiaus įkvėpta Denverio „Nuggets“ Vakarų konferencijos pusfinalyje iškovojo trečią pergalę iš eilės ir priartėjo per žingsnį nuo istorinės pergalės bei finalo.

Trečiadienio rytą Michaelo Malone’o auklėtiniai namuose 112:97 užtikrintai nugalėjo Minesotos „Timberwolves“ krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 3-2.

Dar trečio kėlinio pradžioje po spurto 11:3 „Timberwolves“ į priekį veržėsi 55:53, visgi tuomet atkarpa 11:2 atsakė ir „Nuggets“. Pirmaudami 70:63, Malone’o auklėtiniai baudų metimais spurtavo 6:0 ir pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą – 76:63.

Lemiamo kėlinio starte „Timberwolves“ pavyko sumažinti deficitą iki 10 taškų, tačiau tuomet Kentaviousas Caldwellas-Pope’as susmeigė du tritaškius, Jokičius pridėjo dvitaškį ir 18 taškų deficito naikinimo misija Minesotos krepšininkams per paskutines 7 minutes tapo neįmanoma.

Lemiamomis tapti galinčios šeštosios rungtynės bus žaidžiamos Minesotoje penktadienio naktį.

Triumfuodama šioje serijoje „Nuggets“ taptų pirma komanda istorijoje, žengusia į kitą etapą po dviejų pirmų namuose pralaimėtų mačų.

Šįryt Denverio ekipos pergalės kalviu tapo naudingiausias šių metų NBA žaidėjas Jokičius, suvertęs 40 taškų, išdalijęs 13 rezultatyvių perdavimų ir atkovojęs 7 kamuolius.

16 iš 40 savo taškų Serbijos žvaigždė sumetė kertiniu tapusiame trečiajame kėlinyje. Jis šįryt taip pat prisijungė prie Chriso Paulo kaip antrasis žaidėjas atkrintamųjų istorijoje, pelnęs 40 taškų ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų nepadarydamas nė vienos klaidos.

Prieš šias rungtynes jam Denveryje buvo įteiktas 2023-2024 m. sezono MVP titulas.

Jokičiui „Nuggets“ komandoje geriausiai talkino 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių surinkęs Aaronas Gordonas, po 16 taškų pridėjo Jamalas Murray bei Caldwellas-Pope’as.

„Timberwolves“ krepšininkus šįkart į priekį vedė Karlas-Anthony Townsas, pelnęs 23 taškus, atkovojęs 6 kamuolius ir išdalijęs 4 rezultatyvius perdavimus.

Anthony Edwardsas finišavo su 18 taškų bei 9 rezultatyviais perdavimais.