Monstriškas Tavareso dvigubas dublis ir „Real“ pergalė po pratęsimo trileryje prieš „Valencia“

„Valencia“ fantastiškai išsigelbėjo ketvirto kėlinuko pabaigoje, tačiau pratęsime savo jėgą įrodžiusi Madrido „Real“ iškovojo pergalę rezultatu 96:86.

Jaredas Harperis pataikė fantastišką tritaškį nuo lentos per Walterio Tavareso rankas aidint ketvirto kėlinuko pabaigos sirenai ir išplėšė pratęsimą neįtikėtinos įtampos rungtynėse.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai ir įpusėjus antram ketvirčiui turėjo dvieženklę persvarą – 34:23. Tačiau Tavaresas pradėjo dominuoti po krepšiais, įsibėgėjo kiti Madrido komandos lyderiai ir „Real“ trečiojo kėlinuko viduryje pasivijo ir netrukus aplenkė varžovus.

Valensijos komanda nepalūžo ir po Brandono Davieso tritaškio, likus žasti 4 minutes, išsiveržė į priekį 6 taškais – 70:64. Į tai tritaškiu su pražanga atsakė Mario Hezonja ir rungtynės iki pat ketvirto kėlinuko pabaigos vyko taškas į tašką.

Facundo Campazzo smeigė tritaškį likus žaisti nepilną minutę ir išvedė „Real“ į priekį – 80:77. Kitus taškus baudos metimais Chrisas Jonesas pelnė likus žaisti 4 sekundes ir sumažino atsilikimą iki minimalaus – 80:79. Svečiai greitai prasižengė, o Mario Hezonja sumete baudas. „Valencia“ turėjo 3 sekundes išsigelbėjimui ir to pakako Harperiui, neįtikįtinai išplėšusiam pratęsimą. Tai buvo vienintelis gynėjo taiklus tritaškis rungtynėse iš 8 mėginimų.

Jėgų priešintis Valensijos krepšininkams užteko pusei papildomo laiko, o tada atitrūkę Madrido krepšininkai nebeleido svečiams pelnyti taškų ir iškovojo pergalę dviženkliu skirtumu.

Neįtikėtiną dvigubą dublį surinko Madrido monstras iš Žaliojo Kyšulio. Tavaresas surinko 18 taškų (7/14 dvit.), atkovojo net 19 kamuolių, išrašė 2 blokus ir surinko 32 naudingumo balus. Tai naujas aukštaūgio karjeros rekordas ir geriausias rezultatas lygoje nuo 2021 metų.

Net 6 Madrido komandos žaidėjai blokavo bent po vieną varžovų metimą. Labai sėkmingas rungtynes sužaidė Campazzo. Argentinietis surinko 19 taškų (4/6 trit.), išdalino 7 rezultatyvius perdavimus, tiek pat kartų privertė priešininkus prasižengti ir surinko 28 naudingumo balus.

Valensijos krepšininkams tai buvo trečias dramatiškas pralaimėjimas iš eilės. Pirmose dvigubos savaitės rungtynėse juos po Keenano Evanso šou ketvirtame kėlinuke nugalėjo žalgiriečiai, o prieš tai namuose 81:82 nusileista Atėnų „Panathinaikos“ komandai.

„Real“: Campazzo 19 (7 rez. perd., 28 naud.), Tavaresas 16 (19 atk. kam., 32 naud.), Sergio Llullas 16 (4/8 trit.), Dzananas Musa 13 (0/5 trit.), Mario Hezonja 10 (6 atk. kam.).

„Valencia“: Daviesas 19 (3/7 trit.), Jonesas 17 (6 rez. perd.), Stefanas Jovičius 11 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 21 naud.), Justinas Andersonas 9 (5 atk. kam.), Jaredas Harperis 8 (1/8 trit.), Damienas Inglisas 8.