Monstras iš Lietuvos: galingas eilinis Sabonio trigubas dublis ir „Kings“ nesėkmė Finikse

SCANPIX nuotr.

Domantas Sabonis vėl surinko trigubą dublį, o Sakramento „Kings“ svečiuose 125:130 Finikso nusileido „Suns“.

Sabonis pelnė 35 taškus (14/20 dvit., 0/2 trit., 7/8 baud.), sugriebė 18 kamuolių ir išdalino 12 rezultatyvių perdavimų. Tai jo trečias iš eilės ir penktas trigubas dublis per paskutines šešias rungtynes.

Sakramento krepšinininkai po rungtynių pertraukos spurtavo ir buvo pasiekę dviženklį pranašumą. Fynikso krepšininkai atsakė atkarpa 8:0 ir išlygino rezultatą. Tada kamuolį puolime po netaiklaus Maliko Monko metimo nusiėmė Sabonis ir vėl grąžino pranašumą svečiams. Tai buvo 10-tas Domanto atkovotas kamuolys rungtynėse, garantavęs aštuonioliktą sezono trigubą dublį.

Lietuviui šis dublis yra jubiliejinis – penkiasdešimtas. Iki Sabonio tokią žymą buvo pasiekę tik 10 žaidėjų NBA istorijoje.

Lemiamą ketvirtį „Suns“ pradėjo trimis tritaškiais be atsako ir grėsmingai atitrūko. Tačiau po monstriškai žaidusio Sabonio 4 taškų iš eilės, įpusėjus kėlinukui, rungtynėse grįžo pusiausvyra – 108:108. Vis tik lemiamose minutėse tikslesni buvo Kevino Duranto ir Devino Bookerio vedami „Suns“ krepšininkai.

Net 40 taškų Sakramento komandai surinko De’Aaronas Foxas, kuris taip pat atkovojo 9 kamuolius ir išdalino 6 perdavimus. Monko sąskaitoje – 22 taškai (0/5 trit.). Jis šiose rungtyniese peržengė 5 tūkst. taškų NBA ribą.

Nugalėtojams Durantas įmetė 28, Bookeris – 25, Ericas Gordonas – 23, o Graysonas Allenas – 19 taškų.

„Kings“ pralaimėjo antrą kartą iš eilės ir ketvirtą kartą per paskutines penkias rungtynes. Su 30 pergalių per 53 rungtynes jis dabar rikiuojasi 8-oje vietoje vakaruose. Kitą naktį Sabonis su komanda rungtyniaus Denveryje, kur jų lauks vietos „Nuggets“. Tai bus paskutinės „Kings“ rungtynės prieš „Visų žvaigždžių“ savaitgalį.