„Monaco“ laimėjo dramą Stambule: Šaras su DMo dėl finalo ketverto aiškinsis penktose rungtynėse

Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujama Stambulo „Fenerbahče“ namuose krito prieš Donato Motiejūno atstovaujama „Monaco“ ekipą ir dėl finalo ketverto varžysis lemiamose rungtynėse Monake.

Itin atkaklioje kovoje Šaro auklėtiniai patyrė nesėkmę 62:65 .

Mačas prasidėjo itin nerezultatyviai, komandoms nesisekė pataikyti iš toli. Pirmas ketvirtis baigėsi 15:11 šeimininkų naudai.

Antrajame kėlinuke „Fenerbahče“ jau buvo susikrovusi 8 taškų pranašumą, bet Ellie Okobo pastangomis Monako komanda sugebėjo išlyginti rezultatą – 30:30. Rungtynių pusę taškais su pražanga užbaigė tikru X faktoriumi tapęs Georgios Papagiannis.

Graikas iki pertraukos surinko 7 taškus, 7 sugriebtus kamuolius ir net 17 naudingumo balų. Būtent kova dėl kamuolių leido Stambulo komandai kontroliuoti rungtynes. Šaro auklėtiniai per pirmus du ketvirčius antraisiais šansais surinko 13 taškų, kai varžovai – 4.

Niekaip savo taikiklio serijoje sureguliuoti nesisekė Mike Jamesui. Per pirmas 3 serijos dvikovas snaiperis pataikė vos 4 tolimus iš 15, o per pirmus 2 ketvirtojo mačo kėlinukus prametė visus 4 tritaškius.

Po pertraukos priekyje kelių taškų persvara laikėsi Turkijos komanda, kol įpusėjus ketvirčiui tritaškį smeigė Motiejūnas, išvedė savo komandą į priekį ir privertė Jasikevičių prašyti minutės pertraukėlės.

Paskutinius kėlinuko taškus tolimu metimus likus žaisti dvi minutes pelnė Papagiannis ir „Fenerbahče“ atsilikimą sumažino iki minimalaus – 47:48.

Taškų tylą sužaidus trečdalį lemiamo kėlinio nutraukė Tarikas Biberovičius, įsūdęs tritaškį ir užkūręs dainas Stambulo arenoje – 52:49.

Monako krepšininkai atsakė atkarpa 5:0 ir vėl išsiveržė į priekį. Svečiai minimalų pranašumą išlaikė iki paskutinės minutės, o tada savo pirmą taiklų tritaškį smeigė Jamesas – 57:61. Iki tol rezultatyviausias visų laikų Eurolygos krepšininkas buvo prametęs visus 5 tolimus metimus.

Euroleague X nuotr.

Scottie Wilbekinas greitai išprovokavo Jameso pražangą ir sumetė abi baudas – 59:61. Šaro auklėtiniai užspaudė varžovus ir buvo labai arti perimto kamuolio, tačiau paskutinę akimirką Jamesas pasiuntė kamuolį vienam po krepšiu likusiam Donta Hallui, kuris šį įkrovė į krepšį – 59:63.

Jasikevičius likus žaisti 40 sekundžių paprašė paskutinės savo minutės pertraukėlės, po kurios Calathesas prametė tritaškį, bet eilinį kamuolį nusiėmė Papagiannis, o tritaškį įsmeigė Marko Guduričius – 62:63.

„Fener“ greitai prasižengė, o Mike’as Jamesas nespėjo per 5 sekundes išmesti kamuolio iš už šoninės linijos. Turkų atakai liko 18 sekundžių. Wilbekinas pasiėmė kamuolį ir atliko netaiklų metimą iš artimo nuotolio likus žaisti 5 sekundes.

Aikštės šeimininkai nesugebėjo prasižengti ir rungtynes dėjimu iš viršaus aidins sirenai užbaigė Hallas.

„Fenerbahče“ neišgelbėjo net 17 puolime atkovotų kamuolių, kurių dėka jie suvertė 18 taškų. Po Šaro auklėtinių klaidų svečiai surinko 10 taškų.

Motiejūnas sužaidė dar vienas solidžias rungtynes. Lietuvis įmetė 10 taškų (3/5 dvit., 1/2 trit., 1/2 baud.), sugriebė 2 kamuolius ir surinko 11 naudingumo balų.

Ellie Okobo nugalėtojams surinko 13, Jamesas 10 (1/6 trit.), Donta Hallas pridėjo 6 taškus ir 8 sugriebtus kamuolius.

„Fenerbahče“ komandai Guduričius įmetė 14 (3/3 trit.), Wilbekinas – 11, o Nigelis Hayesas-Davisas ir Papagiannis pridėjo po 10 taškų. Graikų aukštaūgis dar pridėjo 11 sugriebtų kamuolių ir 20 naudingumo balų.

Lemiamos serijos rungtynės Monake bus žaidžiamos gegužės 8 dieną, trečiadienį.