Mįslė „Žalgiriui“: ar Dimšos forma gali koreguoti naujoko paieškas?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 4 min skaitymo trukmė
Tomas Dimša. Osportas.lt foto montažas

Nepaisant trijų iš eilės pralaimėjimų Eurolygoje, Kauno „Žalgirio“ fanai gali įžvelgti ir kelis pozityvius dalykus. Vienas tokių – maloniai stebinanti Tomo Dimšos forma.

Pernai dėl Keenano Evanso traumos sau neįprastoje įžaidėjo pozicijoje dažnai žaisti turėjęs 29-erių gynėjas šiemet yra labiau „savo rogėse“.

Apie tai kalba ir pats Dimša, tačiau tai galima pagrįsti ir žaidėjo statistika. Jei praeitą sezoną jis Eurolygoje fiksavo 5,9 taškų vidurkį, tai per pastarąsias ketverias rungtynes gynėjas vidutiniškai jų renka 14.

Dimša sužibėjo ir praeitą savaitę vykusiame pirmajame sezono derbyje su Vilniaus „Rytu“, kuriam „Avia Solutions Group“ arenoje suvertė 17 taškų bei buvo rezultatyviausias mačo žaidėjas.

„Labai to nesureikšminu. Darau tą patį, ką ir praeitame sezone, stengiuosi būti agresyvus, – praeitą savaitę kalbėjo Dimša. – Gal kažkiek daugiau grįžau į savo poziciją, nereikia būti įžaidėju. Man nuo to irgi palengvėjo, tada išvyko Ignas, tų minučių dar labiau padaugėjo, bet aš tiesiog stengiuosi pateisinti man keliamus lūkesčius. Noriu nesustoti ir dirbti toliau.

Negalvoju, kad esu įsipatoginęs, nes kiekvienoje treniruotėje ir kiekvieneriose rungtynėse reikia iš naujo viską įrodinėti, kad gautum tų galimybių.“

Nors yra du skirtingo stiliaus žaidėjai, Dimša kol kas kompensuoja į Pirėjo „Olympiacos“ išvykusio Igno Brazdeikio nebuvimą. Tai skatina mąstyti, kad galbūt „Žalgiriui“ vertėtų pagalvoti ne apie tiesioginę Brazdeikio alternatyvą, o apie įžaidėjo įsigijimą, nes kol kas šiame sezone Kauno komandai labiausiai koją ir kiša kūrybos stygius, ypač kai aikštėje nebėra Evanso.

Šiuo metu „Žalgiris“ yra ketvirtas nuo galo pagal per 100 atakų atliekamus rezultatyvius perdavimus (22,3) ir lenkia tik tokias komandas kaip Miuncheno „Bayern“ (19,6), Berlyno ALBA (21,9) ir sezono starte stringantį Atėnų „Panathinaikos“ (22,0).

Renkamų taškų grafa dėl rezultatyvių perdavimų stygiaus labai nekenčia. Su per 100 atakų pelnomais 83 taškais „Žalgiris“ užima 7 vietą, o nuo 6 vietą užimančios Stambulo „Fenerbahče“ atsilieka tik 0,1 taško.

Galima daryti prielaidą, kad puolamasis „Žalgirio“ potencialas dar labiau išaugtų, jeigu komandoje atsirastų kūrybingas gynėjas, gebantis laiku ir gerai rasti komandos draugus.

„Pažiūrėjus į žaidimą ir į kūrybos stygių, pirmo numerio reikėtų, – vertino krepšinio treneris Tomas Purlys. – Šį sezoną buvo labai daug situacijų, kuomet mums pritrūkdavo to kūrėjo. Dabar iš esmės maitinamės iš pick and popo, kur labai svarbu milisekundės, kad žaidėjai laiku perduotų kamuolį ir komandos draugas išsimestų. Tik užlaikyk kamuolį ir ta proga bus prarasta.

Kaip kalbėjome, tų progų per ataką „Žalgiris“ nesusikurs 5 progų. Aš matau, kad įkirtimuose ir greitajame puolime mes labai stringame. Neturėjome to žaidėjo, kuris sugebėtų laiku įvertinti situacijų ir laiku perduoti kamuolį. Buvo ir daug situacijų, kai visiškai nematydavome laisvų žaidėjų.

Aš dabar esu nuomonės, kad „Žalgiriui“ labai trūksta žaidėjo, kuris sukurtų progas tam pačiam Manekui, iš pick and rollo, greitajame puolime.

Dabar turime Giedraitį, Dimšą, Evansą, Lekavičių, Mitrou-Longą, kurių pirmasis prioritetas yra metimas. Neturime įžaidėjo, kurio pirma opcija būtų perdavimas, o ne metimas. Tokių žaidėjų daug nėra, bet „Žalgiriui“ jis labai praverstų.“

Pasidalinti