Mįslė „Celtics“: ar lyderio vaidmens kratęsis Brownas vertas superkontrakto?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Jimmy Butleris prieš Jayleną Browną (Scanpix nuotr.)

Bostono „Celtics“ žvaigždė Jaylenas Brownas po dramatiško komandos pralaimėjimo Rytų konferencijos finale atsidūrė po padidinamuoju stiklu.

Tikėtasi, jog lemiamose rungtynėse Brownas perims estafetę iš Jaysono Tatumo, kai šis jau pirmoje atakoje nikstelėjo čiurną ir visas rungtynes pražaidė šlubuodamas.

Visgi „Visų žvaigždžių“ rungtynių dalyvis nuvylė: lemiamose septintosiose serijos rungtynėse Brownas prieš Majamio „Heat“ padarė 8 klaidas, 5 sykius prasižengė ir iš 23 atliktų metimų surinko tik 19 taškų.

Tokio pasirodymo iš vieno „Celtics“ lyderių neužteko ir į NBA finalą, kuriame susirungs su Denverio „Nuggets“, žengė „Heat“.

Po tokio prasto pasirodymo su galvos skausmu susiduria ir pats „Celtics“ klubas, turintis nuspręsti, ar Brownas išties yra vertas superkontrakto.

Browną „Celtics“ pasirinko 2016 metų naujokų biržoje, o iki jo sutarties galiojimo pabaigos yra likęs tik vienas sezonas. Dėl to, jog šį sezoną pateko į simbolinį NBA penketą, Brownas pretenduoja į įspūdingą penkerių metų sutartį, vertą 295 milijonų dolerių.

Jeigu „Celtics“ mestų tokį pasiūlymą, Brownas komandoje liktų iki 2029 metų. Paskutinį sezoną jo kišenės pasipildytų 66 milijonais dolerių.

Šį sezoną Brownas su 26,6 taško per rungtynes gerino savo asmeninį rezultatyvumo rekordą. Nepaisant labai prastų finalinių serijos su „Heat“ rungtynių, NBA atkrintamosiose jis rinko 22,7 taško pataikydamas beveik 50 proc. savo metimų.

Nepaisant to, jog turi nemažai skeptikų, Browno pusėn po nesėkmės Rytų konferencijos finale stojo ir pats Tatumas.

„Tai labai svarbu, – apie sutarties pratęsimą su Brownu kalbėjo „Celtics“ lyderis. – Jis yra vienas geriausių žaidėjų šioje lygoje, gerai žaidžia abiejose aikštės pusėse ir vis dar yra gana jaunas. Per savo karjerą jis jau pasiekė daug, todėl manau, kad jo išsaugojimas yra labai svarbus.“

Pasidalinti