Mirtininkų grupės akistatoje – kamuolio kontrolės valdovai prieš amžinus tamsiuosius arkliukus

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Luka Modričius (HNS X nuotr.)

Šį vakarą, 19 valandą, futbolo gerbėjų laukia labiausiai intriguojanti pirmojo Europos futbolo čempionato turo dvikova. Berlyno Olimpiniame stadione mirtininkų B grupėje į kovą stos Ispanijos ir Kroatijos rinktinės.

Ispanai, kurie vieninteliai yra laimėję 2 Europos čempionatus paeiliui, yra šios dvikovos bei vieni iš viso turnyro favoritų.

Kroatijos rinktinę į priekį vesiantis Luka Modričius tikina, kad jo netrikdo faktas, kad favoritais yra laikomos kitos komandos.

„Mes nieko prieš būti tamsiaisiais arkliukais. Visi kiti yra favoritai, o mes – tamsieji arkliukai. Esame pripratę prie to.“

Su Madrido „Real“ komanda net 6 Čempionų lygos titulus iškovojęs Modričius didžiuosiuose turnyruose su rinktinės marškinėliais debiutavo dar 2006 metais. Tik kitais metais gimė Lamine Yamalis, kuris, jei turnyre žengs ant vejos, taps jauniausiu futbolininku Europos čempionatų istorijoje.

„Barcelona“ jaunajam talentui 17 metų sukaks liepos 13 dieną, bet jis jau visą sezoną praleido kaip startinės katalonų sudėties žaidėjas.

Futbolininkas pripažino, kad į čempionatą vešis ir mokyklos namų darbus, o rinktinės strategas pabrėžė išskirtinį jo talentą.

„Jis yra jaunas berniukas su tokiu neįtikėtinu talentu, kokį turi tik išrinktieji.“

Yamalis nebuvo sulaukęs pirmo gimtadienio, kai Ispanijos rinktinė paskutinį kartą rungtynėse kontroliavo kamuolį mažiau už priešininkus. Tai nutiko 2008 metų Europos čempionato finale su vokiečiais.

Nuo to laiko dabar Luiso de la Fuentes vadovaujama komandą kamuolį už varžovus kontroliavo daugiau visose 136 rungtynėse.

Luka Modričiaus, Mateo Kovačičiaus ir Marcelo Brozovičiaus trio turėtų mesti rimtą iššūkį Rodri diriguojamiems ispanams aukštės viduryje.

Paskutinės komandų tarpusavio rungtynės baigėsi be įvarčių ir Tautų lygos nugalėtojų vardas sprendėsi 11 metrų baudinių serijoje, kurią laimėjo ispanai.

Prieš tai per tris buvusias tarpusavio dvikovas komandos mušė net 19 įvarčių. Ispanų pergalė po pratęsimo 5:3 praėjusiame Europos čempionate yra antras rezultatyviausias mačas turnyrų istorijoje. Rezultatyviausios rungtynės įvyko 1960 metais, kai tuometinė Jugoslavija 5:4 įveikė prancūzus.

Kitose grupės rungtynėse, šį vakarą, 22 valandą į akistatą stos Italijos ir Albanijos rinktinės.

Pasidalinti