Mirk arba gyvenk: kas dar gali patekti į pasaulio čempionato aštuntfinalį?

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 9 min skaitymo trukmė
DFB Team nuotr. (Twitter)

Pirmadienio vakarą prie kelialapį į pasaulio čempionato aštuntfinalį užsitikrinusių prancūzų prisijungė Brazilijos ir Portugalijos rinktinės. Tačiau visos kitos trylika ekipų spręsis antradienį prasidėsiančiame paskutiniame grupių etapo rate.

Titulą ginantys prancūzai tapo pirmaisiais Katare, pelniusiais kelialapį į pasaulio čempionato aštuntfinalį, kai 2:1 palaužė Danijos rinktinę.

Praėjus 48 valandoms, prie jų prisijungė 2016 metų Europos čempionai portugalai ir Brazilijos nacionalinė komanda.

Savo ruožtu patekti į pasaulio čempionato aštuntfinalį šansų jau nebeturi šeimininkas Kataras. Prie jų prisijungė ir Kanada, iš kurios futbolo ekspertai tikėjosi daugiau.

Kviečiame susipažinti su visais įmanomais scenarijais, kurios rinktinės paskutiniame pasaulio čempionato grupių etapo rate gali pelnyti kelialapį į aštuntfinalį.

A grupė

Likusios rungtynės:

Antradienis, 17:00 val.: Nyderlandai – Kataras
Antradienis, 17:00 val.: Ekvadoras – Senegalas

Galimi scenarijai

 • Nyderlandų rinktinei pilnai užtektų lygiųjų su Kataru, kad užsitikrintų vietą tarp 16 stipriausių čempionato komandų.
 • Ekvadoras užsigarantuos vietą aštuntfinalyje, jeigu nugalės Senegalą, ir atvirkščiai. Lygiųjų Ekvadorui taip pat užtektų, tuo metu tokiu atveju Senegalui reikėtų tikėtis, kad Kataras nugalės Nyderlandus.
Standings provided by Sofascore

B grupė

Likusios rungtynės:

Antradienis, 21:00 val.: Velsas – Anglija

Antradienis, 21:00 val.: Iranas – JAV

Galimi scenarijai:

 • Visos komandos dar turi šansų patekti į aštuntfinalį.
 • Anglija užsitikrins savo vietą aštuntfinalyje, jeigu išvengs pralaimėjimo Velsui. Pergalė jiem garantuotų pirmą vietą grupėje. „Trys liūtai“ taip pat galėtų patekti į aštuntfinalį netgi patyrus nesėkmę, tačiau tokiu atveju viskas priklausytų nuo kitų rungtynių.
 • Irano ir JAV rinktinėms ši akistata bus kaip atkrintamosios. Pergalė abiems ekipoms garantuotų patekimą į aštuntfinalį. Iranui užtektų ir lygiųjų, jeigu Velsas nenugalės anglų.
 • Velsui antradienį bus būtina iškovoti pergalę, tačiau net ir tai šios šalies futbolininkams negarantuotų vietos aštuntfinalyje. Garetho Bale’o vedamiems žaidėjams taip pat reikėtų tikėtis lygiųjų tarp JAV ir Irano. Arba Angliją nugalėti mažiausiai keturių įvarčių skirtumu.
Standings provided by Sofascore

C grupė

Likusios rungtynės:

Trečiadienis, 21:00 val.: Lenkija – Argentina

Trečiadienis, 21:00 val.: Saudo Arabija – Meksika

Galimi scenarijai:

 • Visos keturios komandos dar kovoja dėl patekimo į aštuntfinalį.
 • Lenkijai pergalė arba lygiosios su Argentina garantuotų vietą tarp 16 stipriausių turnyro komandų.
 • Tam, kad užsitikrintų vietą aštuntfinalyje, Argentina turi laimėti. Jeigu jų dvikova su Lenkija baigsis lygiosiomis, juos gali aplenkti Saudo Arabija arba Meksika, priklausomai nuo rezultato ir įvarčių skirtumo.
 • Saudo Arabijai pergalė garantuotų vietą aštuntfinalyje. Jeigu sužais lygiosiomis su Meksika, tuomet reikės tikėtis, kad Argentina pralaimės, arba Lenkija patirs pralaimėjimą dideliu skirtumu.
 • Meksikos šansus išgelbėtų tik pergalė ir Argentinos nesėkmė. Jeigu pastaroji patirs nesėkmę, Meksika ją aplenks. Ši rinktinė gali aplenkti tiek Lenkiją (jeigu pastarąją nugalėtų Argentina), tiek Argentiną (lygiųjų su Lenkija atveju), tačiau tuomet pačiai reikės nugalėti Saudo Arabiją ženkliu skirtumu.
Standings provided by Sofascore

D grupė

Likusios rungtynės:

Trečiadienis, 17:00 val.: Australija – Danija

Trečiadienis, 17:00 val.: Tunisas – Prancūzija

Galimi scenarijai:

 • Laimėjusi abu mačus, Prancūzija užsitikrino vietą aštuntfinalyje.
 • Tunisas, Danija ir Australija vis dar kovoja dėl vietos jame.
 • Australijos ir Danijos mače nugalėtojui vieta aštuntfinalyje būtų garantuota.
 • Lygiosios tarp Danijos ir Australijos atvertų duris ir Tunisui, tačiau tokiu atveju dar patiems Tuniso futbolininkams reikėtų nugalėti prancūzus mažiausiai dviejų įvarčių skirtumu.
Standings provided by Sofascore

E grupė

Likusios rungtynės:

Ketvirtadienis, 21:00 val.: Kosta Rika – Vokietija

Ketvirtadienis, 21:00 val.: Japonija – Ispanija

Galimi scenarijai:

 • Visos rinktinės dar yra kovoje dėl vietos pasaulio čempionato aštuntfinalyje.
 • Ispanija užsitikrins vietą jame, jeigu išvengs pralaimėjimo prieš Japoniją. Pergalės atveju jie taptų E grupės nugalėtojais. Jeigu pralaimės, o Kosta Rika iškovos pergalę, Ispanijai čempionatas bus baigtas. Tuo metu jeigu patirs nesėkmę, o Vokietija nugalės Kosta Riką, antroji vieta grupėje spręsis pagal įvarčių skirtumą.
 • Japonija negali pralaimėti, jeigu nori žengti į aštuntfinalį. Jeigu nugalės Ispaniją, o Kosta Rika sužais lygiosiomis arba pralaimės, japonai taps savo grupės nugalėtojais. Jeigu ketvirtadienį pergales iškovos ir Japonija, ir Kosta Rika, grupės nugalėtojas spręsis atsižvelgiant į įvarčių skirtumą. Japonijai taip pat užtektų lygiųjų, tačiau tokiu atveju reikėtų tikėtis, kad Kosta Rika nenugalės vokiečių. Jeigu Japonija su Ispanija sužais lygiosiomis, o Vokietija nugalės Kosta Riką, antra vieta E grupėje spręsis atsižvelgiant į įvarčių skirtumą arba tikslius smūgius čempionate.
 • Pergalė prieš vokiečius Kosta Rikai garantuotų vietą tarp 16 stipriausių. O jeigu tuo pačiu metu žaisiančių Ispanijos ir Japonijos rinktinių varžybos baigtųsi lygiosiomis, į kitą etapą ši rinktinė žengtų kaip grupės nugalėtoja. Lygiųjų atveju Kosta Rikos ateitis priklausytų nuo kitų rungtynių. Tokiu atveju reikėtų, kad Japonija pralaimėtų.
 • Vokietija užimtų antrą vietą, jeigu ir ji, ir Ispanija iškovotų pergales. Jeigu Hansi Flicko auklėtiniai laimės, o Ispanija pralaimės, antroji vieta spręsis atsižvelgiant į įvarčių skirtumą, tačiau jis kur kas palankesnis Ispanijos rinktinėje. Į įvarčių skirtumą ar tikslius smūgius čempionate žiūrėti reikės ir tuo atveju, jeigu Vokietija laimės, o Japonijos ir Ispanijos dvikova baigsis lygiosiomis.
Standings provided by Sofascore

F grupė

Likusios rungtynės:

Ketvirtadienis, 17:00 val.: Kroatija – Belgija

Ketvirtadienis, 17:00 val.: Kanada – Marokas

Galimi scenarijai:

 • Kanada po pralaimėjimo Vokietijai šansų patekti į aštuntfinalį nebeturi.
 • Kroatija žengs toliau, jeigu nepralaimės Belgijai. Jeigu prieš šią rinktinę patirs nesėkmę, kroatai taip pat dar galės viltis žaisti aštuntfinalyje, tačiau tokiu atveju reikės tikėtis, kad pralaimės ir Marokas.
 • Marokas užsitikrins vietą aštuntfinalyje, jeigu laimės arba sužais lygiosiomis su Kanada. Rinktinė taip pat žengs toliau, jeigu kroatai įveiks belgus.
 • Belgija privalės laimėti prieš Kroatiją, jeigu nori patekti į aštuntfinalį.
Standings provided by Sofascore

G grupė

Likusios rungtynės:

Penktadienis, 21:00 val.: Serbija – Šveicarija

Penktadienis, 21:00 val.: Kamerūnas – Brazilija

Galimi scenarijai:

 • Brazilija jau užsitikrino vietą aštuntfinalyje, nes laimėjo abi žaistas rungtynes. Tam, kad į kitą etapą žengtų kaip grupės nugalėtojai, brazilams paskutiniame mače pakaktų taško.
 • Jeigu Serbija kris prieš Šveicariją, pastaroji taip pat užsitikrins vietą aštuntfinalyje.
 • Jeigu Šveicarijos ir Serbijos rungtynės baigsis lygiosiomis, bet kokia pergalė prieš Braziliją Kamerūną išsiųstų į aštuntfinalį. Jeigu nenugalės brazilų, antroje vietoje šiuo metu esančių šveicarų Kamerūnas neaplenks.
 • Serbija pergalės prieš šveicarus atveju pateks į aštuntfinalį, nebent Kamerūnas įveiks brazilus ir serbus aplenks įvarčių skirtumu.
Standings provided by Sofascore

H grupė

Likusios rungtynės:

Penktadienis, 17:00 val.: Portugalija – Pietų Korėja

Penktadienis, 17:00 val.: Gana – Urugvajus

Galimi scenarijai:

 • Portugalija jau užsitikrino vietą aštuntfinalyje. Jeigu iš mačo su Pietų Korėja išsiveš tašką, grupių etapą jie garantuotai baigs kaip grupės nugalėtojai.
 • Jeigu Gana sugebės įveikti Urugvajų, ji taip pat žengs į aštuntfinalį.
 • Jeigu Gana su Urugvajumi sužais lygiosiomis, Pietų Korėjos patekimą į kitą etapą lems pergalė mažiausiai dviejų įvarčių skirtumu prieš portugalus. Kitu atveju į kitą etapą žengs Gana.
 • Jeigu Urugvajus įveiks Ganą, jis pateks į kitą etapą, nebent Pietų Korėja nugalės portugalus ir turės geresnį įvarčių skirtumą.
Standings provided by Sofascore
Pasidalinti