Mėšlungio surakintą Alcarazą maitojęs Džokovičius – „Roland Garros“ finale

Novakas Džokovičius (Scanpix nuotr.)

Monstriškai antrajame sete žaidęs ir iniciatyvą perėmęs Carlosas Alcarazas patyrė traumą ir nesugebėjo iškopti į „Roland Garros“ finalą.

Penktadienį geriausias pasaulio tenisininkas dėl mėšlungio turnyro pusfinalyje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Novakui Džokovičiui – 3:6, 7:5, 1:6, 1:6.

Pirmojo seto pradžioje serbas anksti įgijo vieno „breako“ pranašumą ir jį išsaugojo iki pat pabaigos. Antrajame sete visgi jėgų pusiausvyra pradėjo keistis, o įspūdingus taškus rinkęs Alcarazas 11-ame geime antrą kartą laimėjo varžovo padavimus ir išlygino rezultatą setais – 1-1.

Tačiau jau pačioje trečiojo seto pradžioje ispaną supančiojo mėšlungis, o vos galėdamas pajudėti korte Alcarazas jį pralaimėjo per 32 minutes, kurių nemaža dalis laiko buvo skirta ispano medicininėms pertraukėlėms.

Ketvirtajame sete geriausias pasaulio tenisininkas dar bandė žaisti, po prieš tai paprašytos tualeto pertraukėlės judėjo šiek tiek greičiau, tačiau vis tiek turėjo pripažinti sveikesnio varžovo pranašumą – 1:6.

Tenisininkams tai buvo antra tarpusavio dvikova. Džokovičius Alcarazui atkeršijo už pernai Madrido „Masters“ turnyre patirtą nesėkmę.

Finale trečioji pasaulio raketė kovos dėl rekordinio 23 „Didžiojo kirčio“ titulo karjeroje. Šiuo metu su 22 jis pirma vieta dalijasi su Rafaeliu Nadaliu.

Pergalės finale atveju Džokovičius susigrąžintų ir pirmos pasaulio raketės titulą.

„Roland Garros“ finale serbas žais 7 kartą. Čia jis yra triumfavęs 2 kartus, o dėl trečiojo titulo Paryžiuje 36-erių serbas susitiks su Alexanderio Zverevo ir Caspero Ruudo poros nugalėtoju.