„Meilė futbolui“ – aukštųjų technologijų kamuolys, pateisinantis savo vardą

O, Sportas!
Autorius O, Sportas! 2 min skaitymo trukmė
Scanpix nuotr.

Jau savaitę vykstantis Europos futbolo čempionatas aistruoliams padovanojo daugybę nuostabių įvarčių. Prie to neabejotinai prisidėjo „Adidas“ pirmenybėms sukurtas aukštųjų technologijų kamuolys „Fussballliebe“ (meilė futbolui).

Futbolo aistruolius ne kartą aikčioti privertė tolimais smūgiais pelnyti įvarčiai. Viso pirmenybėse komandos yra pasižymėjusios 47 kartus, o net 14 įvarčių buvo pelnyti smūgiuojant iš už baudos aikštelės ribų.

Palyginimui – 2020 metų pirmenybėse ne iš tolimų distancijų buvo pelnyta 19, 2016 – 16, o 2012 – vos 8 įvarčiai iš už baudos aikštelės ribų.

Kol kas 29,7 proc. įvarčių yra pelnyti smūgiais iš toli. 2020 metų pirmenybėse tokie įvarčiai sudarė 13,4 proc., 2016 – 14,8, 2012 – 10,5 proc.

Anot UEFA, naujasis kamuolys užtikrina tikslumą ir pastovumą, juo galima žaisti greitai ir tiksliai. Jis pagamintas iš perdirbto poliesterio ir tvaresnių biologinių medžiagų nei ankstesniuose turnyruose naudoti kamuoliai, įskaitant kukurūzų pluoštą, cukranendres ir medienos plaušieną.

„Jis yra greitas. Tai yra palankiau įvarčių mušėjams nei vartininkams, tad neketinu skųstis“, – kalbėjo kol kas vienu įvarčiu pirmenybėse pasižymėjęs Harry Kane’as.

Anglijos rinktinės puolėjui antrino danų vartininkas Kasperas Schmeichelis.

„Jokie didžiųjų turnyrų kamuoliai nebūna kuriami, atsižvelgiant į vartininkus. Malonu jį smūgiuoti – gali nuspirti labai toli. Kalbant apie sukibimą su pirštinėmis – jie buvo sutverti ne tam.“

„Fussballliebe“ kamuoliuose yra įmontuoti davikliai, reaguojantys į menkiausius išorinius kontaktus. Šios technologijos pagrindinis tikslas – nustatyti tikslų kamuolio lietimo momentą, kuomet yra sprendžiama, ar fiksuoti nuošalę. Ši naujovė brangiai kainavo Belgijos komandai.

Kardiogramos principu matomas kontaktas su kamuoliu leido rungtynių teisėjui įsitikinti, kad Belgijos komandos futbolininkas Loisas Openda, prieš asistuodamas Lukaku, lietė kamuolį ranka.

Pasidalinti